Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Společnost Purism představila telefon Liberty Phone. Jedná se o vylepšený Librem 5 USA s 4 GB RAM a 128 GB uložištěm. Cena začíná na 2 199 dolarech.
Tiskni
Sdílej:
Kupodivu jde a funguje to naprosto bez problémů včetně audio routingu (funkční přepínání mezi sluchátkem a reproduktorem). SMS rovněž fungují korektně.
neco do ceho se nedostane treba NSANSA je precenovano ...
Made in USA Electronicsje tez zavadejici, elektronicke soucastky a software totiz ovlada 100% DEU
je to jen hracka pro zkusenejsi ale nevhodna pro nezkuseneAni ne. Jak jsem psal, byl jsem sám dost příjemně překvapen. Vážně je to dnes již vychytané i po sw stránce a dost blbuvzdorné, vlastně jsem zatím nemusel otevírat terminál (pokud jsem sám nechtěl) a až na jeden otravný bug v Nautilu/GTK vše co jsem zkoušel fungovalo korektně out-of-box. Ovládání taky není problém, responzivní GTK aplikace i samotné prostředí (Phosh) se ovládají stejně příjemně jako můj Android telefon. Tedy, až na ten pomalejší hardware, jehož nedostatky jsou u některých náročnějších aplikací znát.
Muzes jit laskave se svym NESPRAVNYM nazorem do p*ce? Otrokem jsi akorat ty - jablecnym.Klid, to je akorát nějakej frustát, co má potřebu tady machrovat... Já mam iPhone taky, má to svoje výhody i nevýhody. Některý věci jsou skvělý, jiný naprosto retardovaný - za mě například nemožnost vypnout wifinu a bluetooth z rychlého panelu nebo neschopnost ukazovat spotřebu dat bez nějaké explicitní podpory od poskytovatele (takže s T-mob v ČR mi to nefunguje).
Ja bt a wifi z neceho co je k dispozici po swipnuti prstem shora dolu vypnout zapnout muzu.Zapnout ano, vypnout ne. Tady to je popsané.
Rovnez mi to v nstaveni / mobilni data ukazuje protecena data v aktualnim obdobi a i v roamingu.Jistě, ale to období nejde nastavit. Na Androidu to jde, ne z příkazové řádky, ale normálně v grafickém rozhraní. Na iPhonu tohle rozhraní neexistuje, umí si to pouze vzít období od poskytovatele, což nefunguje vždy (v mém případě např. to nefunguje, taže "aktuální období" trvá do chvíle, než to manuálně vyresetuju, což opravdu dělat nechci). Čtení brožurek nepomůže, není to tam, protože daná funkcionalita prostě na tom systému neexistuje.
Byli doby kdy jsem ve sve firme normalne pracoval, ale delat restart nekde v lese je proste pruser managementu.Jasně, sedět v hezkém počasí na zadku v kanceláři je jistě mnohem lepší. Doporučuji si nastudovat termíny jako digitální nomád (kyber nomád).
Kurva proc lidi neumi cist v kontextu? Bavime se o telefonu. Restartovat server pres telefon ma s digitalnim nomadstvim asi tolik spolecne jako ty a inteligence.Digitální nomád může úplně klidně někde něco provádět přes SSH z telefonu, to může v některých situacích velmi dobře dávat smysl a opravdu to není nic proti závaznému mezinárodnímu kodexu digitálních nomádů. Který neexistuje, takže tvoje řeči o tom, co nomád může/nemůže dělat jsou gatekeeping...
Je to chyba managementu.Nebo třeba založili startup a ještě nemají prachy na to platit si 24/7 support z několika dalších lidí? Jasně, tihle lidi s pokrytým supportem nemusí řešit uvedené, ale zase pak často mají spoustu jiných zážitků v práci, které si pak vylévají v diskuzích na Rootu. (typicky že sedí v nějakém zbytečném korporátu) Samozřejmě pokud se ti to podařilo nakombinovat oboje, gratuluju.
ja na iphonu nepotrebuji lupu ani zadne hodinarske nacini, abych spravne kliknul na scrollbar..No tak zrovna s kliknutím na scrollbar na iPhonu moc spokojenej nejsem, funguje tak nějakě někdy jo, někdy ne (ale je to drobnost a v činnostech mi to nepřekáží, takže neřešim).