Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Red Hat Magazine přináší rozhovor se Sethem Vidalem a Willem Woodsem. Tito vývojáři Fedory pracují na programu PreUpgrade, který umožní provádět aktualizace Fedory na novější verze bez nutnosti pálení DVD a přitom zachovat všechny výhody externě spouštěného instalátoru. PreUpgrade bude jednou z doporučovaných metod aktualizace na Fedoru 9, která má vyjít již za dva týdny.
Tiskni
Sdílej:
Provide an application a user can run from their existing fedora system which will depsolve all the pkgs they need to update to the next fedora release, download the pkgs, download the initrd and kernel, download a stage2 image, put them in place in the user's grub.conf and allow them to reboot into them to complete their update using anaconda.
No, já si také myslím, že právě "znovu vynalezli kolo".
Na druhou stranu můžeme být vděční, že je tam aspoň tohle.
Právě jsem to vyzkoušel na dvou strojích ale o výhodách mne to zatím nijak zvlášt nepřesvědčilo:
Benefit to Fedora It means that the boring and tedious part of an anaconda-based upgrade is done while the user is doing other things and while their computer is still useful to them. Then the update can go quickly and without pain while also allowing us to do proper upgrades using anaconda. We get all the advantages of an anaconda update w/o the user having to wait or download and burn a cd or muck about with grub etc.
Klasický upgrade přes yum mi umožňoval pracovat dál při probíhajícím upgrade až do rebootu, měl jsem na celou věcí kontrolu a možnost voby. Tady - když vezmu v úvahu, že je to novinka a zavřu oči nad tím, že jsou v ní bugy, které by tam být neměly a nemusely) kromě toho, že se moc nepočítalo s proxy, jsem byl nemile překvapený délkou "dokončování instalace". Neměřil jsem to, ale subjektivně mi to připadalo stejně dlouhé jako vlastní upgrade - jen s tím rozdílem, že člověk neví co se vlastně děje a proč to tak dlouho trvá.
Přesto - oba upgrady, které jsem zatím dělal - proběhly úspěšně - což je jistě úspěch! A dokonce zůstaly zachovány externí repozitáře (v což jsem ani nedoufal!).
Ostatní upgrade budu ale dělat klasicky přes yum. Přesto - aby nedošlo k nepochopení - jsem rád, že tam ta fíčurka je a doufám, že se časem vyklube do příjemně použitelného nástroje