Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Již za týden 17. září se bude v prostorách brněnské pobočky společnosti Red Hat konat akce u příležitosti Software Freedom Day 2011. Pro návštěvníky jsou připraveny přednášky o softwarových patentech, 20 letech Linuxu, přispívání studentů do open source, otevřených mobilních technologiích, OpenStreetMap a Drupalu. Poté je na programu spojený sraz skupiny Linux v Brně a české komunity Ubuntu v nedaleké restauraci Plzeňský dvůr. Organizátoři žádají všechny účastníky o registraci.
Tiskni
Sdílej:
pěkný. škoda že se stěhuju na purkyně až 18. jinak bych se tam rád ukázal
Jde se tam několika kliknutími přihlásit pomocí FB nebo Twitteru, které už má >95 % populace.I kdybys měl s těmi procenty pravdu, což dost možná nemáš, tak se to dá brát i z druhé strany, tedy že (alespoň) 5% lidí účet na FB nebo Twitteru nemá, či dokonce nechce. A i těch pět procet je docela dost lidí (srovnej třeba s běžnými odhady zastoupení linuxu v populaci).
Myslím, že to není tak hrozné.Přesto bych dal přednost OpenID nebo ekvivalentní službě.