Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Na blogu VirtualGuru vyšel příspěvek ukazující vylepšenou kompatibilitu nového VirtualBoxu 2.2 s VMware ESX serverem: VirtualBox 2.2 provide VMware Wrk 5.x and ESX compatible devices a Demonstrating VirtualBox 2.2 providing VMware Wrk 5.x and ESX compatiliy.
Tiskni
Sdílej:
Vvypada to tak.
Ano, Ja to pouzivam k testovani, kde nejdrive pripravim system na VirtualBoxu a pak jej nahraji do ESX na zatezove testy.
Navic je mozne vytvorit jeden VMDK komprimovany soubor a ruzne OVF popisky, coz mi setri misto na disku.
Nový virtualbox má docela zajímavý bug... Při virtualizovaných Windows a zapnutém VT-x/AMD-V nejde používat Comodo Firewall. Systém nenabootuje, hned zmrzne při snaze ukázat bar bootování. Netuší někdo, kde by mohl být problém? Comodo je Comodo, toho se zbavit nechceme z mnoha důvodů, AMD-V zas tak důležité není, ale i přesto.
Nejde o "Firewall" jako firewall, ale spíše o aplikační firewall. Těch důvodů je spousta. Nemám rád, když některé aplikace volají domů, byť k tomu nemají důvod. Spousta aplikací se hlásí, aktualizuje na pozadí a někdy dělá neplechu. O to nestojím.
Zkuste si namáhat hlavu. Třeba jako druhá část HA řešení ?
Bez AMD-V nezle na VirtualBoxu spustit GUEST ve 64bitovem modu (pokud hapruje hardwareova virtualizace prvni je zkusit upgrade biosu.)
Pokud mas novejsi system s AMD Phenom/PhenomII zkus zapnout "Nested Pages", podle mych zkusenosti to zlepsuje stabilitu.
PS: Je mozne ze se Comodo snazi o detekci "blue pill" technik (viz, wikipedia blue pill mallware) a VirtualBox ho shodi ?