Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na blogu VirtualGuru vyšel příspěvek ukazující vylepšenou kompatibilitu nového VirtualBoxu 2.2 s VMware ESX serverem: VirtualBox 2.2 provide VMware Wrk 5.x and ESX compatible devices a Demonstrating VirtualBox 2.2 providing VMware Wrk 5.x and ESX compatiliy.
Tiskni
Sdílej:
Vvypada to tak.
Ano, Ja to pouzivam k testovani, kde nejdrive pripravim system na VirtualBoxu a pak jej nahraji do ESX na zatezove testy.
Navic je mozne vytvorit jeden VMDK komprimovany soubor a ruzne OVF popisky, coz mi setri misto na disku.
Nový virtualbox má docela zajímavý bug... Při virtualizovaných Windows a zapnutém VT-x/AMD-V nejde používat Comodo Firewall. Systém nenabootuje, hned zmrzne při snaze ukázat bar bootování. Netuší někdo, kde by mohl být problém? Comodo je Comodo, toho se zbavit nechceme z mnoha důvodů, AMD-V zas tak důležité není, ale i přesto.
Nejde o "Firewall" jako firewall, ale spíše o aplikační firewall. Těch důvodů je spousta. Nemám rád, když některé aplikace volají domů, byť k tomu nemají důvod. Spousta aplikací se hlásí, aktualizuje na pozadí a někdy dělá neplechu. O to nestojím.
Zkuste si namáhat hlavu. Třeba jako druhá část HA řešení ?
Bez AMD-V nezle na VirtualBoxu spustit GUEST ve 64bitovem modu (pokud hapruje hardwareova virtualizace prvni je zkusit upgrade biosu.)
Pokud mas novejsi system s AMD Phenom/PhenomII zkus zapnout "Nested Pages", podle mych zkusenosti to zlepsuje stabilitu.
PS: Je mozne ze se Comodo snazi o detekci "blue pill" technik (viz, wikipedia blue pill mallware) a VirtualBox ho shodi ?