Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Také máte doma spoustu různých Arduin, modulů, minipočítačů, součástek, kabelů a jiných užitečných věcí? A přijde vám pracné si vést evidenci v Excelu? Nám také a proto jsme vyzkoušeli software InvenTree včetně pluginu pro import z eshopů Ki-nTree. Na další Virtuální Bastlírně vám tak rádi ukážeme, jak z domácího chaosu udělat pořádek. Co jsme ještě ve světě našli a o čem si můžeme popovídat? Že ESP32 s novou verzí SDK umí detekovat přítomnost lidí a jejich pohyb jen z diagnostických dat Wi-Fi? Jak se dělá NFC tag s e-ink displejem napájený čistě z NFC? A že pro odeslání UDP packetu na ethernetu potřebujete vlastně jen TX pin? V záloze ještě máme vysvětlení funkce stojánků v McDonaldu a jak funguje jejich rádiová část. Ale ať už vás zaujalo cokoliv z nabízených témat, chcete nám ukázat nějaký svůj bastl a nebo si jen potřebujete postěžovat na nedostatek volného času, rádi vás přivítáme na naší Virtuální Bastlírně - virtuálním setkání (nejen) ajťáků, bastlířů, elektroniků... Příští Virtuální Bastlírna se pod taktovkou projektu MacGyver studentského klubu SiliconHill bude konat v pondělí 5. září od 20:00 minimálně do 22:00 (ale obvykle končíme o dost později). Odkaz na konferenci se před samotnou akcí objeví na bastlířské wiki.
Tiskni
Sdílej:
Nám také a proto jsme vyzkoušeli software InvenTree[větší množství nadávek prokládaných stížnostmi na načasování některých událostí]