V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
WhatsApp, proprietární aplikace rychlých zpráv pro chytré telefony, která má více než 70 milionů aktivních uživatelů (z celkového počtu 700 milionů registrovaných), zavedla silné šifrování end-to-end. Vyvinul a nasadil je pro ni Moxie Marlinspike, známý bezpečnostní expert a aktivista, který stojí za TextSecure a WhisperPush (implementací TextSecure protokolu v CyanogenModu). Jedná se o implementaci Axolotl Ratchet (vylepšené OTR).
Tiskni
Sdílej:
It's the largest-ever deployment of end-to-end crypto, and assuming they didn't add any back-doors or make critical errors (...)Hmm... To by chtělo nějak otestovat
Tak ono je hlavne uplne srandovni, ze pridavaji nejake sifrovani do aplikace, kdyz hostujici system je deravy jak reseto a plny backdooru primo od jeho tvurcu.Pojem "end-to-end" ti nic neříká?
Popravde, komu se da dneska verit? A kdo ma zajem vydavat takove distra zdarma a drit na tom po nocich a nic z toho nemit?WTF? Co je tohle za strašné kecy? Říká vám něco třeba Free Software Foundation a GNU? Ach jo, tohle snad ani nemá cenu komentovat...