Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Wikimedia UK, britská odnož Wikimedia Foundation, oznámila spuštění Monmouthpedie, tedy jakési Wikipedie welšského města Monmouth. Všechny zajímavé lokace a především pamětihodnosti ve městě byly označeny tabulkami, které kromě loga Wikipedie nesou i odkazy v podobě QR kódu. Informace chtiví návštěvníci se tak pomocí zařízení vybaveného čtečkou QR kódu mohou dostat ke článkům a videím popisujícím dané místo. Ty jsou dostupné v 25 jazycích a jejich počet v rámci projektu narostl přibližně o 500.
Tiskni
Sdílej:
Ja som tiež stará škola a bojím sa stavu (v budúcnosti), keď sa bez tohoto vynálezu nedozviem potrebné/nutné informácie.
root@neo:~# apt-get install qrreader Reading package lists... Done Building dependency tree Reading state information... Done E: Unable to locate package qrreaderhm, další tipy?
Na Linux je ZXing,
root@neo:~# apt-get install zxing Reading package lists... Done Building dependency tree Reading state information... Done E: Unable to locate package zxing
ale podle hostname soudím, že pointa bude někde jinde :).správně, přihlaš se o pivo nebo ekvivalent, kdy se potkáme
no jasne :) ale ona vetsina ctecek nejdriv zobrazi url, predtim nez na ni prejdete, takze u totoho aspon castecna eliminacea to (zobrazení načtené URL) je dobré k čemu v době nemístné obliby adres typu http://zkracovat.ko/hash ?
ten QR kod unese tech dat dostZase je pak větší a/nebo má horší error correction. Spíš bych se, být autorem služby, která vyžaduje zkracovátko, zamyslel, jestli je opravdu správné mít taková URL.
tak je zbytecne zkracovat url,jak už naznačil kolega, to, jestli to je nebo není zbytečné, má jen pramalý vliv na to, že to hafo lidí dělá (ano, viděl jsem i případy, kdy původní URL bylo kratší, než co vylezlo ze zkracovátka ...)
Jednak zkracovátko většinou pošle HTTP/302, kterou můžeš zachytit a kouknout se, kam vede.ještě jednou si přečti, nač jsem reagoval
Druhak samotné načtení podvodné stránky ještě nic neznamená.... pokud člověk nemá v prohlížeči bezpečnostní díru a dále předpokládá se, že si ji nenechává načíst pro nic za nic, že s ní chce něco dělat, a tedy je-li podvodná, nejspíše se tím pak na ten podvod může chytit (aneb asi nenecháváš klíče zvenčí ve dveřích s tím, že to samo o sobě přeci nic neznamená, že tě přeci vykrást nikdo nemusí ...)