Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Byl vydán Zoom Client pro Linux 5.11.0 (3540). Mimo jiné řeší sdílení obrazovky na Waylandu. Nejnovější Zoom Client by se měl brzy objevit také na Flathubu (GitHub).
Tiskni
Sdílej:
Nativní aplikace mají problémy s kdečím (hlavně zvuk, sharing,).Kéž by jenom nativní. Napříkad Google Meet (v browseru) si snaží sám vybírat zdroj zvuku v pulseaudiu, místo aby použil systémový default co mu browser dá -- a samozřejmě si vybere blbě a pak se to musí někde hluboko v nastavení (té webové aplikace) najít a změnit.
limit irc2 je 127 ludi na kanal a to sa bavime len o textovom chateNevím co je irc2 ale teď jsem kouknul na ##electronics na libera a je tam 489 lidí.
irc je real time, online only, ked sa odhlasis tak ti nikto nenapise odkaz a nemas historiu. slaba kvalita serverov a architektury, problemy ak na kanali mas ludi s viacerych server a niektore maju reconnect ci pad atd..To je u Zoomu taky a je to dost nasírací (chat se nezachovává po konci konference třeba) a i krátkodobé výpadky připojení Zoom nehandluje dobře (čekal bych třeba že si budu moct zvolit, že mi to přehraje vynechaný kousek konference 2násobnou rychlostí - jednak zrychleně a jednak pomocí nějakého chytrého algoritmy vyřežou mezery mezi slovy a řečníky).
irc nevie audio irc nevie videoS tímto souhlasím a porovnávat IRC se Zoomem je úplně mimo, je to určené pro jiné účely, ale podtržítko má alternativní realitu jak jste si už určitě všimli.
irc je OPEN => desiatky klient appiek, desiatky server implementaci, desiatky nezavislych networkov a teda aby si si s niekym pokecal nestaci ze bude na irc, musi byt aj na spravnom networku => BORDEL!To je jak stěžovat si na to že existuje Zoom, Google Meet, Appear.in a další.