abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.79.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání na GitHubu. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:33 | Zajímavý článek

    Byly zveřejněny výsledky průzkumu (infografika) mezi uživateli FreeBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | IT novinky

    Na konferenci DevConf.CZ 2024 je na stánku Furi Labs prezentován linuxový telefon FuriPhone FLX1. Jeho cena 499 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    včera 00:11 | Nová verze

    Bylo vydáno Eclipse IDE 2024-06 aneb Eclipse 4.32. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    12.6. 22:00 | Nová verze

    Proton, tj. fork Wine integrovaný v Steam Play a umožňující v Linuxu přímo ze Steamu hrát hry určené pouze pro Windows, byl vydán ve verzi 9.0-2 (𝕏). Přehled novinek se seznamem nově podporovaných her na GitHubu. Aktuální přehled her pro Windows běžících díky Protonu také na Linuxu na stránkách ProtonDB.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.6. 15:44 | Nová verze

    Po roce od vydání verze 15.5 bylo vydáno openSUSE Leap 15.6. Přehled novinek v nejnovější verzi této linuxové distribuce v oznámení o vydání a v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.6. 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 256 správce systému a služeb systemd (GitHub). Nově mimo jiné s run0 jako alternativou k sudo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 21
    12.6. 12:00 | IT novinky

    Společnost Oracle oznámila spolupráci s Google Cloudem, OpenAI a Microsoftem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.6. 09:44 | Pozvánky

    Zítra začne v Brně na FIT VUT třídenní open source komunitní konference DevConf.CZ 2024. Vstup je zdarma, nutná je ale registrace. Na programu je celá řada zajímavých přednášek, lightning talků, meetupů a workshopů. Přednášky lze sledovat i online na YouTube kanálu konference. Aktuální dění lze sledovat na Matrixu, 𝕏 nebo Mastodonu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    11.6. 23:33 | Nová verze

    Google Chrome 126 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 126.0.6478.55 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 21 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    10.1.2008 15:58 Filip Jirsák | skóre: 68 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Doporuceni jazyku pro aplikaci
    V praxi to dopadne tak, že si ten jnlp lidi stejně stáhnou, a když jim přestane fungovat, tak zavolají na IT podporu co s tím je, že to "najednou přestalo jít", tam se dozvědí, že je nová verze, takže si stáhnou novej jnlp a voila, už to funguje.
    A proč by to dělali? S webovými stránkami také pracují tak, že si nejprve stránku uloží na disk a používají ji lokálně? Navíc součástí JNLP souboru je odkaz na jeho originální umístění, takže není technický problém vždy při startu ten soubor stáhnout znova (nevím, zda to nějaká implementace JWS skutečně takhle dělá, nikdy jsem to nepotřeboval zkoumat).
    Něco mi uniklo, nebo v čem přesně spočívá ta genialita (peace, noflame:)?
    Na JWS není nic geniálního, jenom je to už hotové a funkční. Nikdo se nemusí patlat s nějakým „pár řádkovým“ skriptem, který zjistí, zda je k dispozici novější verze, pokud ano, začne ji (volitelně na pozadí) stahovat, mezitím zobrazuje splashscreen s postupem stahování, případně ověří elektronický podpis aplikace…

    Ostatně pro Windows existuje spousta služeb, které řeší podobnou věc – správu a automatickou instalaci a aktualizaci software. Linuxové distribuce něco podobného řeší už dávno balíčkovacími systémy. Ale Java nemůže spoléhat na řešení, které je závislé na konkrétním OS nebo konkrétní distribuci. Navíc přidává ten prvek, že se software může „instalovat“ a aktualizovat bez zásahu uživatele – ten prostě jen spustí program. To samozřejmě nemá význam pro software jako jsou různé systémové utility, kancelářský software atd. – u toho by uživatelé asi pěkně nadávali, kdyby se jim sám aktualizoval. Ale nějaký podnikový informační systém je něco jiného, a tam je princip JWS šikovný. Stejně tak se to hodí pro „jednorázové“ použití software – program prostě spustím, a nemusím se starat o nějakou instalaci nebo odinstalaci. To se hodí pro software, který člověk používá jenom občas, nebo jednorázově. Pokud si jako programátor budu chtít vyrobit PFko, nepotřebuju instalovat grafický editor ze šesti DVD, za 10 minut v něm něco naklikat a pak ho zase odinstalovat. Chci nějaký program prostě jenom použít.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.