abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 24.04.28 s kódovým názvem Time After Time svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) a nová verze 7.24.0 souvisejícího frameworku MLT Multimedia Framework. Nejnovější Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:33 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:22 | Zajímavý článek

    V aktuálním příspěvku na blogu počítačové hry Factorio (Wikipedie) se vývojář s přezývkou raiguard rozepsal o podpoře Linuxu. Rozebírá problémy a výzvy jako přechod linuxových distribucí z X11 na Wayland, dekorace oken na straně klienta a GNOME, změna velikosti okna ve správci oken Sway, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:11 | Nová verze

    Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi #171 (2024.04). Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    27.4. 17:44 | Nová verze

    Společnost Epic Games vydala verzi 5.4 svého proprietárního multiplatformního herního enginu Unreal Engine (Wikipedie). Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.4. 17:11 | Nová verze

    Byl vydán Nextcloud Hub 8. Představení novinek tohoto open source cloudového řešení také na YouTube. Vypíchnout lze Nextcloud AI Assistant 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    26.4. 13:33 | Nová verze

    Vyšlo Pharo 12.0, programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností. Krom tradiční nadílky oprav přináší nový systém správy ladících bodů, nový způsob definice tříd, prostor pro objekty, které nemusí procházet GC a mnoho dalšího.

    Pavel Křivánek | Komentářů: 9
    26.4. 04:55 | Zajímavý software

    Microsoft zveřejnil na GitHubu zdrojové kódy MS-DOSu 4.0 pod licencí MIT. Ve stejném repozitáři se nacházejí i před lety zveřejněné zdrojové k kódy MS-DOSu 1.25 a 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 44
    25.4. 17:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat. Přehled novinek v poznámkách k vydání a také příspěvcích na blogu: novinky v desktopu a novinky v bezpečnosti. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu MATE, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 10. LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    25.4. 14:22 | Komunita

    Na YouTube je k dispozici videozáznam z včerejšího Czech Open Source Policy Forum 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    KDE Plasma 6
     (75%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
    Celkem 875 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    24.2.2011 21:13 Filip Jirsák | skóre: 68 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývoj webové aplikace v 5+ lidí
    Zajímavé, co... ale ten váš případ bude určitě něco jiného a proto to nejde.
    Ano, můj případ je samozřejmě něco jiného. Vy píšete, že někdo tvrdil, že něco nejde, a ono to šlo. To ale ještě neznamená, že všechna tvrzení o tom, že něco nejde, jsou nepravdivá. Proč tedy nepředvedete, že každý kód, který tvoří nějakou funkcionalitu, jde napsat za 4 hodiny? Proč to nepředvedete třeba na změně používané SQL databáze?
    Pokud jsou opravdu v rolích uživatelů,
    To jsou skoro vždy. Každý vývojář je uživatelem kódu spousty dalších vývojářů.
    tak na ně můžu zavést stejný proces, jako s ostatníma uživatelema. Tzn. definice požadavků, akceptační testy, release.
    No sláva. O tom píšu celou dobu.
    Tohle je ale pro tým o 5 lidech naprostý overkill, takže žádná role vnitřního uživatele se nekoná.
    To se mýlíte. Těch pět lidí asi nepíše kód, který není nijak provázaný – leda by dělali každý na jiném projektu. Jinak samozřejmě jeden vývojář píše kód, který volá kód někoho jiného – je tedy jeho uživatelem.
    V tom případě chci přesně to, aby dneska po mně zbyl produkt, který se sám umí otestovat a kde je přesně poznat, do jakého bodu jsem došel a kde se má navázat.
    To já chci také. A proto ten bod určuju podle toho, jak vypadá ten kód, ne kolik je hodin.
    A né ... "héé, tohle ještě nejde přeložit, těhle 5 testů neprochází, nechápu proč, a na tohle nesahej, protože to ještě nemám hotový, ale dostanu se k tomu určitě co nejdřív!!".
    Právě proto se dál předává kód tehdy, když je hotový a otestovaný, ne podle toho, že je čas na integraci a tak se musí dát dál, i když to ani nejde přeložit.
    Můj příklad s přechodem na jinou databázi popisuje, jak 1. den přibyla binárka databáze (ta se používá - v balení instalačního balíku), další den přibyl spouštěcí skript (ten používá binárku a zároveň se používá v nainstalovaném produktu), další den se do databáze začaly sypat data, atd. Takže produkt z 1. dne se používá v 2. dni, a produkt z prvních 2 dní se používá ve 3. dnu atd.
    Ale co ty produkty byly? Co jste testoval druhý den? Přítomnost nějakého binárního souboru, ne funkci databáze. Kdybyste tam místo databáze dal Word, tak jste teprve třetí den přišel na to, že Word jako relační databáze není příliš vhodný. Takže jste sice kód integroval každý den, ale funkcionalitu až po několika dnech. K čemu to tedy celé bylo dobré?
    Předpokládá se, že funkcionalita je zastoupena testy.
    To předpokládáte akorát vy. Většina lidí si uvědomuje, že automatizované testování je užitečné, ale nenalhávají si kvůli tomu, že jejich automatizované testy pokrývají 100 % funkcionality. Naopak jsou si dobře vědomi toho, jakou část pokrývají automatizované testy, a co je potřeba testovat jinak.
    Ale není pravda že by každé kolo integrace muselo přinášet nějakou novou funkcionalitu.
    Mělo by přinášet novou funkcionalitu nebo změnu implementace té stávající. Ale kód, který nikdo nepoužívá, nemá v integračních testech žádný význam.
    Můžete klidně commitnout nějaký refactoring, který z definice žádnou funkcionalitu nepřidává, a nechat si výsledný kód projet na integračním počítači.
    To mohu, ale nemusím kvůli tomu ten kód ještě nutit ostatním. Nechám ten kód sestavit ze své větve, třeba ho nasadím na server, a teprve pak objevím nějaké chyby. Tak je opravím, a teprve po několika iteracích budu ten kód považovat za natolik opravený, že jej dám do hlavní větve. Z ní si ho pak ostatní stáhnou podle potřeby, až dokončí svou práci.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.