abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 16:33 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 03:22 | Zajímavý článek

    V aktuálním příspěvku na blogu počítačové hry Factorio (Wikipedie) se vývojář s přezývkou raiguard rozepsal o podpoře Linuxu. Rozebírá problémy a výzvy jako přechod linuxových distribucí z X11 na Wayland, dekorace oken na straně klienta a GNOME, změna velikosti okna ve správci oken Sway, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:11 | Nová verze

    Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi #171 (2024.04). Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 17:44 | Nová verze

    Společnost Epic Games vydala verzi 5.4 svého proprietárního multiplatformního herního enginu Unreal Engine (Wikipedie). Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.4. 17:11 | Nová verze

    Byl vydán Nextcloud Hub 8. Představení novinek tohoto open source cloudového řešení také na YouTube. Vypíchnout lze Nextcloud AI Assistant 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    26.4. 13:33 | Nová verze

    Vyšlo Pharo 12.0, programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností. Krom tradiční nadílky oprav přináší nový systém správy ladících bodů, nový způsob definice tříd, prostor pro objekty, které nemusí procházet GC a mnoho dalšího.

    Pavel Křivánek | Komentářů: 9
    26.4. 04:55 | Zajímavý software

    Microsoft zveřejnil na GitHubu zdrojové kódy MS-DOSu 4.0 pod licencí MIT. Ve stejném repozitáři se nacházejí i před lety zveřejněné zdrojové k kódy MS-DOSu 1.25 a 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 44
    25.4. 17:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat. Přehled novinek v poznámkách k vydání a také příspěvcích na blogu: novinky v desktopu a novinky v bezpečnosti. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu MATE, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 10. LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    25.4. 14:22 | Komunita

    Na YouTube je k dispozici videozáznam z včerejšího Czech Open Source Policy Forum 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.4. 13:22 | Nová verze

    Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.24. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (75%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
    Celkem 867 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    26.2.2011 11:12 Filip Jirsák | skóre: 68 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývoj webové aplikace v 5+ lidí
    Můj produkt ale nejde ke spoustě dalších vývojářů.
    Pokud děláte na projektu sám, nevím, co tu pořád řešíte.
    Takový uživatel je se mnou v úplně jiném vztahu než uživatel zákazník.
    No a co? To ještě neznamená, že má být bezdůvodně otravován vašimi chybami a vaším vývojem.
    Můj kód je hotový a otestovaný každých možná 5-10 minut.
    Co je to za projekt? Nedovedu si představit, co může být tak jednoduché, že vše zvládnete za 10 minut napsat a ještě otestovat. Kdybyste dělal třeba webové stránky, nestihnete za těch 10 minut ani spustit všechny prohlížeče, ve kterých je potřeba to vyzkoušet.
    Ve skutečnosti platí pravidlo, že když se vám nedaří projít test do půl hodiny, tak jste se zasekl a měl byste se vrátit a jít na to znova.
    Nepředstavujte vy si pod testy pořád jen automatizované testy?
    Je to úplně jiný systém než jste možná zvyklý.
    Ano, já jsem zvyklý považovat program za hotový tehdy, když funguje, ne když jde sbuildovat a projdou automatické testy.
    Každý den se integruje jedna funkcionalita.
    Nikoli. Každý den se nahraje kód funkcionality do společného úložiště. Integruje se až tehdy, když se začne používat.
    Ten příklad s Wordem nemá s CI nic společného protože v tom nefiguruje ta integrace s prací někoho jiného.
    Úplně stejně, jako ve vašem případě s databází.
    Pokud já dělám na SQL databázi a franta dělá souběžně na něčem jiném, a najednou si v nějaké věci dupnem na nohu, tak to CI odhalí dřív, než kdybychom se mergovali až nakonec.
    CI ano, ale ne váš systém.
    Např. franta může změnit nějakou knihovnu, kvůli které mi nepoběží spouštěcí skript, tak já na to přijdu dejme tomu v den č. 3 ráno.
    Nebo vám ten skript poběží, ale špatně. A přijdete na to až 14. den, protože jste celou dobu integroval jenom kód, ale ne funkcionalitu.
    Kdybych se naopak tou změnou knihovny "nenechal rušit", a budoval funkce nad starou knihovnou a skriptem, tak bych v den č. 13 ze 14 při velkém merge zjistil, že nejede databáze, protože nefunguje skript, protože ??? hodina hledání, aha franta před 2 týdny ... hele, franto, to je těžce v prdeli, já když teď předělám ten skript, tak musím ještě překopat ABCD a zejtra to musíme odevzdávat. Nó tak jo, tak tu zas budem přes noc nó.
    Tomuhle ale váš způsob práce nijak nezabrání, protože sice dáváte kód do společného úložiště, ale ten kód není integrovaný, takže se nikde jinde nepoužívá. Na tohle je jediný recept – zodpovědnost za jednotlivé části projektu, kdy si ten zodpovědný pohlídá takové věci, jako je dopad výměny nějaké knihovny. Přece nemůžete nechat nějakého čerstvého absolventa po 14 dnech zapracování měnit jen tak části aplikace, kterým vůbec nerozumí.
    automatické testy pokrývají malou část
    To je fakt. Když před tím budete zavírat oči, jenom se tím výsledek podstatně zhorší.
    Samozřejmě nesmím zapomenout vychytat všechny možnosti
    Na vychytání všech možností se dobře hodí automatizované testy.
    A dostanou se do situace viz výše. Já vím, neznáte to, neexistuje, ...
    Neznám. Možná, že to někde existuje. Ale z faktu, že ve většině projektů takové problémy nejsou, je zřejmé, že problém je někde jinde, než kde ho vidíte vy.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.