abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 24.04.28 s kódovým názvem Time After Time svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) a nová verze 7.24.0 souvisejícího frameworku MLT Multimedia Framework. Nejnovější Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:33 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:22 | Zajímavý článek

    V aktuálním příspěvku na blogu počítačové hry Factorio (Wikipedie) se vývojář s přezývkou raiguard rozepsal o podpoře Linuxu. Rozebírá problémy a výzvy jako přechod linuxových distribucí z X11 na Wayland, dekorace oken na straně klienta a GNOME, změna velikosti okna ve správci oken Sway, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:11 | Nová verze

    Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi #171 (2024.04). Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    27.4. 17:44 | Nová verze

    Společnost Epic Games vydala verzi 5.4 svého proprietárního multiplatformního herního enginu Unreal Engine (Wikipedie). Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.4. 17:11 | Nová verze

    Byl vydán Nextcloud Hub 8. Představení novinek tohoto open source cloudového řešení také na YouTube. Vypíchnout lze Nextcloud AI Assistant 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    26.4. 13:33 | Nová verze

    Vyšlo Pharo 12.0, programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností. Krom tradiční nadílky oprav přináší nový systém správy ladících bodů, nový způsob definice tříd, prostor pro objekty, které nemusí procházet GC a mnoho dalšího.

    Pavel Křivánek | Komentářů: 9
    26.4. 04:55 | Zajímavý software

    Microsoft zveřejnil na GitHubu zdrojové kódy MS-DOSu 4.0 pod licencí MIT. Ve stejném repozitáři se nacházejí i před lety zveřejněné zdrojové k kódy MS-DOSu 1.25 a 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 44
    25.4. 17:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat. Přehled novinek v poznámkách k vydání a také příspěvcích na blogu: novinky v desktopu a novinky v bezpečnosti. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu MATE, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 10. LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    25.4. 14:22 | Komunita

    Na YouTube je k dispozici videozáznam z včerejšího Czech Open Source Policy Forum 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    KDE Plasma 6
     (75%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
    Celkem 875 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    28.2.2011 09:07 Filip Jirsák | skóre: 68 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývoj webové aplikace v 5+ lidí
    Ano, strojové rozpoznání hlasu nebo obrazu je těžké, a proto si svou práci zorganizuju tak, aby na tom nestála.
    To máte dobré. Většina lidí ale pořád vyvíjí software, který používají lidé, ne stroje.
    A ano, je důležité kontrolovat vizuální podobu a nejlépe se to dělá okem, ale to je asi tak všechno. Pokud jste fotograf, tak to je většinová záležitost, pokud jste vývojář software, tak není.
    Zřejmě pořád nechápete, že vizuální podoba je to, čím program komunikuje s uživatelem. Představte si takovou fakturu – to, co z ní dělá fakturu, je právě vizuální podoba. Zkuste si fakturu rozstříhat na jednotlivé údaje a ty jen tak nasypat na stůl – dostanete chaos, ve kterém se nikdo nevyzná (to v lepším případě, s velmi nízkou pravděpodobností dostanete něco, co člověk dokáže interpretovat, ale bude to špatně, a ještě daleko menší část je to, co bude člověk interpretovat správně). Program může interně s daty pracovat správně, ale když to pak špatně prezentuje uživateli, je to k ničemu.
    Zacházíte až tam, kde přírůstek v podrobnosti přestane mít měřitelnou přidanou hodnotu. Návod jak tam dojít poskytují různé metodiky.
    Pochybuju o tom, že to tak ve skutečnosti děláte.
    Proč?
    Protože byste pak nedělal nic jiného, než specifikace a testy. Pro každou specifikaci nebo sadu testů vám najdu případ, který ještě není plně popsán a dá se zpřesnit nebo se dá otestovat případ, který může nastat, může v něm být chyba a zatím se netestuje.
    Jak jsem už psal, manuální testování má své místo jako detektor děr v procesu testování, tj. hledají se úplně nové třídy závad.
    No jo, ale jak tohle zařadíte do toho vašeho 4hodinového vývojového cyklu, jak to zařadíte do vašeho schématu „co projde automatizovanými testy, může jít k zákazníkovi“?
    Pokud ten člověk dostane zjevení, že si má nastavit datum na úterý třináctého nebo jak to bylo, tak na tu chybu pravděpodobně přijde.
    Pokud ten člověk o problematice něco ví, zpravidla dokáže vyhmátnout ty zajímavé případy.
    Co jiného s tím chcete dělat?
    Jiného nic. Jenom se vám celou dobu snažím vysvětlit, že tohle je také součást testování. A tahle součást nezapadá do vašeho konceptu „cokoliv je hotové za 4 hodiny, ověří se to automatickými testy“.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.