abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:11 | Nová verze

    Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 6.1. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu. Řešeny jsou také 2 bezpečnostní chyby.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:33 | Zajímavý software

    Lennart Poettering na Mastodonu představil utilitu run0. Jedná se o alternativu k příkazu sudo založenou na systemd. Bude součástí systemd verze 256.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 23:22 | Nová verze

    Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové major verzi 3.0 postavené na Qt5/KDE Frameworks 5. Předchozí verze 2.9.0 vyšla před 6 lety a byla postavená na Qt4. Portace Amaroku na Qt6/KDE Frameworks 6 by měla začít v následujících měsících.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 21:44 | Komunita

    Ubuntu 24.10 bude Oracular Oriole (věštecká žluva).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    včera 20:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.45.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 96 vývojářů, z toho 38 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání. Vypíchnout lze počáteční podporu repozitářů, ve kterých lze používat SHA-1 i SHA-256.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | IT novinky

    Před 25 lety, ve čtvrtek 29. dubna 1999, byla spuštěna služba "Úschovna".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 24.04.28 s kódovým názvem Time After Time svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) a nová verze 7.24.0 souvisejícího frameworku MLT Multimedia Framework. Nejnovější Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.4. 16:33 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.4. 03:22 | Zajímavý článek

    V aktuálním příspěvku na blogu počítačové hry Factorio (Wikipedie) se vývojář s přezývkou raiguard rozepsal o podpoře Linuxu. Rozebírá problémy a výzvy jako přechod linuxových distribucí z X11 na Wayland, dekorace oken na straně klienta a GNOME, změna velikosti okna ve správci oken Sway, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.4. 00:11 | Nová verze

    Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi #171 (2024.04). Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    KDE Plasma 6
     (75%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
    Celkem 885 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    23.8.2011 08:19 Filip Jirsák | skóre: 68 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OFF TOPIC k portálu ABCL
    No z pohledu uživatele v důsledku není rozdíl, ale to je důsledek.
    Jenže o pohledu uživatele se tady celou dobu bavíme. Nebo vy máte práva ke čtení hesel v LDAP databázi nebo administrátorská práva k počítačům, kde běží Abíčko?
    já jsem si plně vědom, že k tomu může dojít, ale má víra je v tom, že tvůrce webu/aplikace se snaží rizika eliminovat a chránit tak mě i sám sebe.
    V tom případě zase nevím, proč vám vadí hesla uložená v otevřeném tvaru. To, jestli hesla jsou nebo nejsou uložená v otevřeném tvaru je z pohledu uživatele tak nepatrný rozdíl v bezpečnosti… Navíc jako uživatel si to stejně nijak nemůžu ověřit, takže to pro mne tu rozdílnost stírá na nulu. Nesrovnatelně větší dopad na bezpečnost má to, jak „velký a aktivní“ je profil toho, co to heslo chrání. Když je to nějaká registrace pro demoverzi programu, klidně tam budu používat stejné heslo, a je mi jedno, zda ho správce ukládá v otevřeném tvaru. V případě sociálních sítí nebo e-mailu, odkud už jsou dohledatelné další věci, zase budu používat unikátní hesla, i když mi správce bude tvrdit, že ukládá jenom hash. V ideálním případě samozřejmě použiju nějaký generátor a správce hesel na všechno, a pak už na způsobu uložení hesel na serverech nezáleží vůbec.
    pokud by jsme vyšli ze stavu, že jsou hesla uložena v plaintextu a změna by bylo zašifrování či zaheshování, tak se ochrana hesel před zcizením zvýšila. Vztah mezi uživatelem a serverem v čistě logické bezpečnostní rovině se nezměnil, nicméně obecný vztah posílil, protože server zvýšil ochranu hesel.
    Takže stačí, aby tady Luboš napsal, že od teď jsou hesla hashovaná, a vaše bezpečnost se zvýší? Moje ne.
    Říkáte, že je jedno jestli je heslo přístupné jen sem tam (při přihlášení), nebo je zaručeně někde 20let k dispozici?
    Neříkám, že je to jedno, ale že to jako uživatel nejsem schopen poznat. A 100% to není schopen zaručit ani správce – on sice může mít hesla uložená zahashovaná, ale těch 20 let mohou být uložena někde jinde.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.