NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Heh, OpenID? That's totally gay...
...real men remember tens or even hundreds of unique, randomly-generated super-strong passwords.
Třeba ty tvoje vid? HahahaSpousta jiných.
...real men remember tens or even hundreds of unique, randomly-generated super-strong passwords.(Nebo vše cpou do texťáku či ekvivalentu.)
(Nebo vše cpou do texťáku či ekvivalentu.)
To se pleteš, to se pleteš! Jedině na nalepovací žlutý poznámkový papírek na monitor!
Kdyby ten krok byl zbytečný, tak by tam nebyl :)Cekal jsem, kdy se nekdo ozve. Pochopitelne chapu, ze z pohledu navrhu OpenID ten krok neni zbytecny a bez neho by to s bezpecnostni stalo za starou backoru. Kdyz se na to podivas z pohledu uzivatele, tak uz ten krok zbytecny je. Co mi vadi je, ze proste nemuzes udelat bezesvou integraci do standardniho prihlasovani login/heslo na kterou jsou lidi zvykli.
Nepoužívám, nechci, nepotřebuji. Zvlášť v dnešní době, kdy už některé weby nabízejí přihlášení přes Twitter/Facebook.A můžeš si o tom psát s holčičkama po ajsíkjů :). Někdo holt má rád univerzální standardny, někdo ne.
Nemám nic proti standardům. Ale zde ještě jaksi nebylo naplněno to nadkritické množství webu, které umožňují přihlášení OpenID abych se tím začal zabývat. Tedy není to tak, že bych říkal, že je to nesmysl ale spíše že mi to zatím k ničemu nebude (neboť tam, kam chodím nejčastěji, OpenID není).Já ten standard taky nikomu nenutím, maximálně provozovatele požádám a počkám, zda odmítnou. Zde pouze vyvracím argumentaci Twitterem a Facebookem, které neodpovídají ani nejzákladnějším požadavkům obecně použitelné (tedy decentralizované) služby.
A jinak jo, ty holčičky mohou být výhodaTak což o to, dneska na to stačí Facebook s jabber konektivitou (jen client-to-server). Federovaná služba to bohužel není, ale co naděláš.
Mne to nejak poriadne nefungovalo ani na rootovi (namiesto mena to zobrazuje nejaku cast tej skaredej auth url)Že ti to něco zobrazovalo, je důkaz, že ti to fungovalo :). Mě to překvapilo opačným způsobem, na Rootu mi to zobrazuje místo OpenID jméno a příjmení, což bych ještě docela chápal (i když volitelná přezdívka by byla lepší), ale nikde to neprezentuje mé OpenID. Že máš škaredou auth url je tvoje blbost. Já pouhávám pavlix.net :).
Že máš škaredou auth url je tvoje blbost. Já pouhávám pavlix.net :).Blbost ani tak nie, ako lenivost :) V zasade je to jediny web, kde by pre mna malo zmysel sa prihlasit a zaroven je tam moznost pouzivat openid, tak som si povedal, ze pouzijem to, ktore mam s google uctom.. Pre jednu stranku jaksi zatial nemam potrebu si rozbiehat vlastne openid.
Vsak ja nevravim, ze mi to nefungovalo - prihlasit som sa s tym dokazal. Ale namiesto mena/priezviska to zobrazovalo tu URL, ani to nie celu (co sa mi zda trochu cudne) Proste to nefungovalo poriadne :)Nemůžu srovnat, dneska jim to zřejmě funguje jinak.
Blbost ani tak nie, ako lenivost :) V zasade je to jediny web, kde by pre mna malo zmysel sa prihlasit a zaroven je tam moznost pouzivat openid, tak som si povedal, ze pouzijem to, ktore mam s google uctom.. Pre jednu stranku jaksi zatial nemam potrebu si rozbiehat vlastne openid.Chápu, tak ono pro klasickou registraci je asi lepší, když ti umožní to samé, co ostatním registrovaným uživatelům. Ale zatím bych se spíš zajímal o další místa, kde to vůbec zavedou.
Tiskni
Sdílej: