Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Druhá odpověď znamená, že by hlasující byl ochoten „tolerovat“ nějaké nedostatky, které na monitoru shledal, pokud by byl levnější. Třetí odpověď znamená, že má nějakou vlastnost, která jej pro hlasujícího činí neatraktivní a nikdy by si ten monitor nekoupil (např. není lesklý, je širokoúhlý apod.) ať by stál co by stál (pokud tedy pomineme absurdní ceny jako je 1 000 Kč apod.).
W v názvu znamená wide (širokoúhlou) verzi.
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
No, pokud vám na šířku stačí 1050 pixelů, tak je tohle Eizo taky pro vás, protože má pivot. Můžete ho tak provozovat v režimu 1050 × 1680 pixelů (díky S-PVA panelu nebudou problémy se zornými úhly) a budete mít toho místa ještě daleko více než na 1600 × 1200 monitoru.
Přímo vedle sebe ne.
Problém je, že stejně kvalitní 24" panel je ještě o mnoho dražší. Už takhle je to za monitor docela dost peněz.
Otázka je, jestli za dva, tři roky nebude chybět full-HD rozlišení.
Tiskni
Sdílej: