Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Různé drobnosti a užitečnosti na které narazím nebo sám vytvořím. Primárně se zaměřuji na věci, které mohou být zajímavé a užitečné pro ostatní uživatele GNU/Linuxu či typografického systému TeX, občas se tu ale určitě vyskytne i něco z úplně jiného soudku, např. z oblasti bezpečnosti apod.
Předpokládám, že mezi čtenáři zdejšího serveru je nezanedbatelné procento uživatelů webového prohlížeče Mozilla Firefox a stejně tak předpokládám, že uživatelé Firefoxu používají i nějaká ta rozšíření.
Můj problém s rozšířeními Firefoxu je, že je jich moc. Nedají se tedy všechny vyzkoušet. Proto se ptám, máte tipy na nějaká rozšíření, která jsou podle vás zajímavá a mohla by se hodit i jiným zdejším uživatelům?
Osobně používám (kromě klasiky typu Adblock Plus, FlashGot nebo Tab Mix Plus) následující:
Po přechodu na Firefox 3 pak asi nainstaluju i PrintPDF pro ukládání stránek do PDF. A jak jste na tom s rozšířeními vy?
Tiskni
Sdílej:
Aha, takže používáte nějakou trunk verzi Firefoxu "4"?
Pokud je mi známo, tak ne. A jestli snad ano, pak je mi záhadou, proč o sobě v Help / About Minefield tvrdí "version 3.0pre". A nejen tam - viz příloha.
Můžu ještě jendou vědět, co myslíte aktuálním CVS a odkud ji berete?
Pořád totéž, head větev získaná přímo z CVS. Zdrojáky získávám přesně podle návodu (head, poprvé podle Checking Out a New Source Tree , potom podle Updating a Source Tree.
Co vám to píše v dialog o aplikaci?
Přesně to, co jsem napsal v minulém příspěvku, viz příloha.
Pokud nemáte oficiální Firefox 3, nemáte garantovanou funkčnost
Oficiální build Firefoxu pro mou platformu z nějakých důvodů stále neexistuje. Až bude, budu uvažovat o tom, že si ho možná stáhnu.
Tak proč si raději nestahujete binárku, můžete si to nechat každý den aktualizovat. Není to škoda to kompilovat?Pokud nemáte oficiální Firefox 3, nemáte garantovanou funkčnostOficiální build Firefoxu pro mou platformu z nějakých důvodů stále neexistuje. Až bude, budu uvažovat o tom, že si ho možná stáhnu.
- peněz dost, ale nechtějí je vyhazovat za blbosti (zde PC komponenty), které by (nebýt líných vývojářů) nemuseli nakupovat a tím by snad trochu ulehčili životnímu prostředí
- starší stroje, které ač hrubým výkonem postačují (CPU, I/O), mají málo paměti, a staré moduly jsou drahé (neomílej pořád ceny aktuálních DDRII a zkus se podívat do ceníku na značkový SDR 512MB modul..)
- pracovní stanici, do které paměťový modul od výrobce již neseženou nebo je astronomicky drahý
- firemní desktop/notebook, kde je upgrade prakticky neuskutečnitelný z důvodu firemních pravidel, politik atp.
je vidět že vidíš svět dost černobíle (jak typické pro studentíka, co žije v jakémsi vakuu na univerzitě a spinká pod teplou maminčinou/kolejní peřinkou), ale drzý seš často až až.
Tak to je docela rychlé, čekal bych víc. Ohledně té paměti, jak tu někdo psal, pánové neblázněte - zabývat se tím kolik žerou rozšíření v době, kdy giga stojí pětistovku je zbytečné.Tak pamäte mám zrovna tak akurát + niečo navyše. Zaujíma ma ale, prečo niektorá aplikácia žerie 4x toľko prostriedkov ako iná, čo robí vpodstate tú istú vec. Nie je to o tom, že nemám na rozšírenie pamäte ale je to o tom, že sa rád pozriem aj pod kapotu a zrovnám alternatívy. Veriť je pekná vec, ale preverovanie je občas tiež prínosné, najlepšie je neveriť vôbec, ale na to už toľko času nemám, zostávam preto pri občasnom preverovaní a conky to istí ;)