Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
MŮJ ŽIV□T UHASÍNÁ, ZRAK SE MI KALÍ. ZBÝVAJÍ MI JEN VZP□MÍNKY. PAMATUJI SI □BD□BÍ CHA□SU, ZL□MENÉ NADĚJE, TUT□ PUSTINU. PŘEDEVŠÍM SE VŠAK PAMATUJI NA VÁLEČNÍKA INF□RMAČNÍCH SUPERDÁLNIC, MUŽE, KTERÉMU JSME ŘÍKALI VIRGIL. ABYSTE P□CH□PILI, C□ BYL ZAČ, MUSÍTE SE VRÁTIT D□ JINÉ D□BY, D□BY □SMIBIT□VÝCH PR□CES□RŮ Z80.
PRAVDĚP□D□BNĚ VELKÝ FAN□UŠEK P□STAP□KALYPTICKÉH□ ŽÁNRU VIRGIL DUPRAS SE R□ZH□DL VYTV□ŘIT □PERAČNÍ SYSTÉM PR□ □SMIBIT□VÉ PR□CES□RY Z80. PR□Č NE, TAK□VÝ PR□CES□R BYSTE KLIDNĚ M□HLI NAJÍT V NĚJAKÉM □PUŠTĚNÉM PR□TIAT□M□VÉM KRYTU Z D□BY STUDENÉ VÁLKY.
PR□ AUT□RA A DALŠÍ PŘÍZNIVCE C□LLAPSE □S MÁM NÁVRH NA ZABEZPEČENÍ ZDR□J□VÉH□ KÓDU V PŘÍPADĚ KATASTR□FICKÝCH SCÉNÁŘŮ JAK□ JS□U TŘEBA S□PEČNÉ ERUPCE ZPŮS□BENÉ SLAP□VÝMI SILAMI DEVÁTÉ PLANETY, D□PAD METE□RITU PLNÉH□ SMRTELNĚ JED□VATÝCH MIM□ZEMSKÝCH BLECH NEB□ LEDABYLE □DL□ŽENÝ NED□PALEK CIGARETY V CETRÁLNÍM SKLADIŠTI TRINITR□T□LUENU PR□ VŠECHNY KRESLENÉ GR□TESKY SVĚTA:
SILNÝ ELEKTR□MAGNETICKÝ IMPULS BY PRÝ ZNIČIL VĚTŠINU P□L□V□DIČŮ A TAK BY VYŘADIL ZE HRY S□UČASNĚ I VĚTŠINU K□NVENČNÍCH PAMĚŤ□VÝCH ZAŘÍZENÍ. PLASTY □PTICKÝCH DISKŮ A MAGNETICKÝCH PÁSEK DEGRADUJÍ, D□ DĚRNÉH□ ŠTÍTKU M□H□U M□LI A MYŠI VYK□USAT NĚJAKÉ DÍRKY NAVÍC. JAK□ ŘEŠENÍ NAVRHUJI ZAPSAT ZDR□J□VÝ KÓD NA HLINĚNÉ DESTIČKY KLÍN□VÝM PÍSMEM, TAK□VÝ ZÁPIS SE UŽ PÁRKRÁT □SVĚDČIL A DEKÓD□VÁNÍ NEBYL□ ZASE AŽ TAK HR□ZNÝ.
NEB□ BY ŠL□ ZAKÓD□VAT KÓD D□ PYRAMID SL□ŽENÝCH Z DVACETITUN□VÝCH PÍSK□VC□VÝCH KVÁDRŮ S TVÁŘEMI BUD□UCÍCH DÁVNÝCH B□HŮ A VLÁDCŮ. AŽ CIVILIZACE VSTANE Z P□PELA TAK SI ZDR□J□VÝ KÓD C□LLAPSE □S BRZY PŘEČTE, HNED JAKMILE D□SÁHNE TAK□VÉ TECHN□L□GICKÉ ÚR□VNĚ, ABY SE NĚKTEŘÍ JEDN□TLIVCI M□HLI CELÉ DNY NIMRAT V PR□BLÉMECH, KTERÉ VĚTŠIN□VÁ SP□LEČN□ST P□VAŽUJE ZA NAPR□ST□ ZBYTEČNÉ.
PS: PR□ FAJNŠMEKRY MÁM JEŠTĚ JEDEN MALÝ □BRÁZEK □ NEJVÝZNAMNĚJŠÍ UDÁL□STI TÝDNE
Tiskni
Sdílej:
========================================= Poruchu osobnosti jsem vylecil Macbookem. Linuxovy desktop neprovozuji PS: Macum zdar, linuxum zmar!
ALE ZEMĚ JE KRYCHLE!
naše paňčitelka chemie vypouští skleníkový plyny a hlavně CH4
že to je skelníkový plyn bych ji klidně odpustila ale dejchat se v tom nedá ze všeho nejlepší je zdrhnout ven a dělat že se jako stávkuje ;D a když se zrovna stávkuje za klima tak je to vlastně pravda :D
K pocitacu som mal potom este tlaciaren BT100 - jednoihlickovu, ktora tlacila len cez kopirak a jedna A4 jej trvala asi hodinu ,-)Asi jako dnesni domaci 3D tiskarny?
Na apokalypsu jsem, myslím, dobře připraven (viz příloha)!
Jinak i pro Z80 je už k dispozi model na úrovni tranzistorů: http://www.visual6502.org/JSSim/expert-z80.html
SPECIÁLNĚ PR□ VÁS JSEM VYTV□ŘIL JEŠTĚ JEDNU VERZI KTERÁ SNAD NEBUDE VYV□LÁVAT PŘÍLIŠ MN□H□ □TÁZEK
Skutečný programátor si přečte standard jazyků C/C++ - a ví, že co je psáno, to je norma jazyků C/C++. A když je v normách C/C++ psáno, že uint16_t nemusí existovat, tak skutečnému programátorovi stačí, že je to psáno v normě jazyka. Nicméně světem se pohybují čím dál větší hlupáci. Například ti, kteří považují standardy a normy jazyků za něco, čím se řídit nemusí, a co je pro ně toaletní papír.V tom případě ale sám taky nejsi skutečný programátor, protože jsi v té diskusi předpokládal, že
CHAR_BIT == 8
, což standard nezaručuje. Když jsem na tuto skutečnost poukázal, napsal jsi na to "Až se s takovou platformou setkáte, dejte mi vědět."
S tím uint16_t
je to nemlich to samé - právě proto jsem se tě ptal na ty platformy, o kterých jsi tvrdil že existujou, nicméně nebyl dodnes schopen dát příklad. Je od tebe pokrytecké chtít po ostatních, aby nespoléhali na uint16_t
, když ty sám spoléháš na CHAR_BIT == 8
, a tudíž taky neprogramuješ skutečně striktně jen podle standardu.
Čím více mi píšete a rozmazáváte nepovinnost existence uint16_t v normě, tím více jsem si jist, že jste programátoři na baterky.Děláš schválně blbého a úhybné manévry? Minimálně my dva jsme nikdy nebyli ve sporu o to, jestli
utin16_t
je nebo není nepovinný v normě. Samozřejmě, že je nepovinný a samozřejmě, že tím pádem není striktně vzato možné spoléhat na jeho existenci, stejně jako není striktně vzato možné spoléhat na to, že char
má 8 bitů.
Šlo mi vždy jen a pouze o tvůj výrok, že je mnoho implementací bez uint16_t
. Takže se můžeš uklidnit, přestat s těmi osobními útoky i s tím neustálým omíláním standardu a prostě akorát napsat, která teda platforma to měla být, co nemá uint16_t
. To by bohatě stačilo.
Jestliže je v normě napsáno, že uint16_t nemusí existovat, tak tím pro mě diskuse a argumenty končí. (...) Mně stačí, že tak praví norma a standard C/C++, a to je svaté jako slovo boží.Ok, ale proč jsi teda trval na tom, že implementace bez
uint16_t
existují? A proč jsi mě žádal, abych ti dal vědět, až narazim na platformu, kde CHAR_BIT != 8
?
Jestliže tedy stačí to, co říká standard a je to svaté slovo boží, pak by ti snad mělo být jedno, jestli existují nebo neexistují ty platformy. A také tudíž předpokládám, že veškerý tvůj kód počítá s tím, že se může stát, že sizeof(char) == 64
.
Když vystrčíte čumák z PC a ARMu, a půjdete do exotických architektur, narazíte na leccos včetně chybějících 16bitových intů.Jo, už tu byl zmiňován třeba Atmel AVR. Implementace C/C++ pro tyhle platformy nicméně mají
uint16_t
. Proto jsem se ptal na implementace, ne hardwarové platformy, v tom je totiž rozdíl.