Na stránkách Evropské komise, na portálu Podělte se o svůj názor, se lze do 3. února podělit o názor k iniciativě Evropské otevřené digitální ekosystémy řešící přístup EU k otevřenému softwaru.
Společnost Kagi stojící za stejnojmenným placeným vyhledávačem vydala (𝕏) alfa verzi linuxové verze (flatpak) svého proprietárního webového prohlížeče Orion.
Firma Bose se po tlaku uživatelů rozhodla, že otevře API svých chytrých reproduktorů SoundTouch, což umožní pokračovat v jejich používání i po plánovaném ukončení podpory v letošním roce. Pro ovládání také bude stále možné využívat oficiální aplikaci, ale už pouze lokálně bez cloudových služeb. Dokumentace API dostupná zde (soubor PDF).
Jiří Eischmann se v příspěvku na svém blogu rozepsal o open source AdGuard Home jako domácí ochraně nejen před reklamou. Adguard Home není plnohodnotným DNS resolverem, funguje jako DNS forwarder s možností filtrování. To znamená, že když přijme DNS dotaz, sám na něj neodpoví, ale přepošle ho na vybraný DNS server a odpovědi zpracovává a filtruje dle nastavených pravidel a následně posílá zpět klientům. Dá se tedy používat k blokování reklamy a škodlivých stránek a k rodičovské kontrole na úrovni DNS.
AI Claude Code od Anthropicu lépe rozumí frameworku Nette, tj. open source frameworku pro tvorbu webových aplikací v PHP. David Grudl napsal plugin Nette pro Claude Code.
Byla vydána prosincová aktualizace aneb nová verze 1.108 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.108 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Na lasvegaském veletrhu elektroniky CES byl předveden prototyp notebooku chlazeného pomocí plazmových aktuátorů (DBD). Ačkoliv se nejedná o první nápad svého druhu, nepochybně to je první ukázka praktického použití tohoto způsobu chlazení v běžné elektronice. Co činí plazmové chladící akční členy technologickou výzvou je především vysoká produkce jedovatého ozonu, tu se prý podařilo firmě YPlasma zredukovat dielektrickou
… více »Patchouli je open source implementace EMR grafického tabletu (polohovací zařízení). Projekt je hostován na GitLabu.
Český Nejvyšší soud potvrdil, že česká právní úprava plošného uchování dat o elektronické komunikaci porušuje právo Evropské unie. Pravomocným rozsudkem zamítl dovolání ministerstva průmyslu a obchodu. To se teď musí omluvit novináři Českého rozhlasu Janu Cibulkovi za zásah do práv na ochranu soukromí a osobních údajů. Ve sporu jde o povinnost provozovatelů sítí uchovávat údaje, ze kterých lze odvodit, kdo, s kým a odkud komunikoval.
Google bude vydávat zdrojové kódy Androidu pouze dvakrát ročně. Ve 2. a 4. čtvrtletí.
ČSSD škrtla poslance kvůli kritice Krausovy aféry
A ja jen dodam, ze ten soudruh z CSSD nemel co kritizovat neboheho turistu, soudruha Krause, ktery se v euforii podepisuje jako direktor, nebot nehovori jazykem prohnilych americkych imperialistu a nevi, ze se pise director, a tuatam prevadi pres ucet sve matky 50.000 USD do Ghany.
Hlavne vsak ten soudruh nemel mluvit bez rozhodnuti Vudce s pihou, ci s timto rozhodnutim dokonce polemizovat. Takto bychom lepsi zitrky nevybudovali.
Za cely kolektiv Zavodni Organizace Lidovych Milici Nove Huti Klementa Gottwalda a za vsechen pracujici lid pro tohoto dumyslne skryteho tridniho nepritele a skudce zadame nejvyssi trest.
Se soudruzskym pozdravem Cest Praci,
Tiskni
Sdílej:
Díky ... třeba Bohu za to, že máme internet a aspoň nějakou informovanost.
To nám to pěkně ... od hlavy, ta naše socdemo ryba.
Je odborně mimo? Ale je ideově správná, soudruhu! Zamysli se správně!
Já jsem možná buď idealista, nebo blbej ... v silnou ruku pořád ještě nevěřím. Respektive věřím, ale doufám, že už brzo okusí Mr. Paroubek slast být v opozici.
Já se obávám, že lidi nedostanou ani tak rozum, jako nějakej volební úplatek (2000 když se bude vzdělávat...nebo jak to je) a hádej, jak to pak dopadne....
Z.H.
Čech si žije za marky? A proč ne?
Možná je lepší být živý šakal než mrtvý lev, ale vždy je lepší být živý lev. A obvykle je to jednodušší.
(Taky Lazarus Long)
Já bych řek, že poukazoval i na to, že někdo najde odvahu či je tak vychcaný, že jde do ciziny, kde má výhodnější poměr náklady/příjmy.
Proto na to říkám, že někdo nechce být jednooký mezi slepými.
Získat marky? Já mam dojem, že se daly získat na "příslib"? Taky vim, že nám se to nepodařilo = potvrzuji.
Ty zákony, které jsou potřeba ve prospěch této země, lidu této země, budeme schvalovat i třeba s komunisty... a kdyby tady spadli marťani, tak je budu schvalovat s marťany
Víš, každej má takovou vládu, jakou si zaslouží. A my s tím nedokážeme pohnout - demokracie je to nejlepší ze špatného, jak říká klasik. (Známej na to říká: "to chce velkej bič a malej dvorek")
P.S. proč chudáci Češi? Copak si někdo umí vládnout? Dlouhodobě?
V "Call 2 power" (hra) byla jako forma vlády "virtuální demokracie", ale už přesně nevim, jak vypadala (vlastnosti), bylo tam něco s internetem, ale byla výhodnější než "obyčejná" demokracie, vedla lépe k trvale udržitelnému rozvoji.
Hm, volby jsou o kompromisech, copak někdo úvplně ve všem vyhovuje? Ach jo.
Nápodobně.