Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Při vší úctě: "A kdo je skutečně potřeboval?"
V domě je člověk, který má zakoupené w98, k min nějaký soft. PC je v pořádku a bez virů a jde vidět že mu to stačí a nic víc nepotřebuje.
Potom je tu druhý, který mi nadával, když jsem mu měl přeinstalovat jeho kradené XP na totálně zavirovaném stroji, který mu (taky levněji) někdo složil a nadával na tvůrce všech virů (no on vlastně nadával na všechny), přirovnával PC k TV, kterou taky přece stačí jen zapnout tak proč by on měl něco umět.
Kdo myslíte, že si toho svého PC víc váží?
... taky ji kradu...Já ne, já si dělám kopii pro vlastní potřebu. Postižitelný je ten kdo ji nabízí ke stažení
Opravdu? Není to náhodou tím, že ti BFU vznikají PRÁVĚ na windech? Osobně si myslím, že linux je velmi vhodný pro začátečníka, protože s ním má šanci se naučit jak věci fungují pod kapotou GUI.
Sám jsem začínal na osmibytech. A tam člověk už něco vědět i když si chtěl jen zahrát.
Promiň, věcná poznámka .. to byly osmibity. A taky jsem začínal na Spectru ZX 81.
Na klasicky demagogický kecy od Linuksáckejch maniaků o Photoshopu a MS Officu už raději reagovat nebudu.A co kdyby jste tady nereagoval už nikdy na nic? Nepřemýšlel jste o tom? Děkuji předem za to, že nebudete na tento příspěvek reagovat.
Když si je někdo stáhne a učí se na nich je jedině dobře pro autora a uživatele. To, že si musí stáhnout crack, aby se mohl něco naučit je mi jedno a pokud by to autorům nějak zásadně vadilo, situace by asi byla o poznání jiná.Autor to většinou ví a nabídne studentům odpovídající licenci. Pokud to neudělá, nedává to automaticky právo daný software nelegálně používat, jak se studenti techniky většinou zcela mylně domnívají.
Jestli se spokojíš se sortimentem profesionálního softwareu, se kterým se naučíš pracovat díky vstřícnosti škole a další tě nezajímá, protože by si se musela dopustit hrůzostrašného přečinu, tak tě lituji a přeju ti hodně úspěchů v prezentaci znalostí při hledání zaměstnání.No vidíš to - napřed brečíš, že jsi (byl?) studentská socka, která si stejně ilegálně využívaným CADem nevydělává, ale pak napíšeš, že daný uwarezený software má zásadní vliv na tvoje budoucí zaměstnání. Tak pokud má pro tebe takovou hodnotu, tak si kup/sežeň ze školy studentskou licenci, ne? A FYI: Dobrou práci mám, její součástí je mimo jiné práce s MSSQL. Já jsem se učila ve škole na Oraclu a můj zaměstnavatel s tím sebemenší problém neměl. Divné, co?
Komerční software tipu, SolidEdge, Catia, MathCad, ProEngineer, I-Deas..., pro obyčejného školáka bude. Sice si musí stáhnout crack, ale bude fungovat a firmy nebudou chodit po kolejích a bytech a peskovat jestli to máš zaplacené nebo ne.S tím musím chtě nechtě souhlasit. Doma mi to nikdo hledat nebude, naučím se s tím dělat a pak můžu pracovat ve firmě, která tyto produkty používá. Avšak tyto firmy již nemají potřebu tyto "velké" softvéry krást a kopírovat.
Tiskni
Sdílej: