abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2004 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    Avataři - Dárek pro Davida Ježka

    9.3.2008 21:10 | Přečteno: 1655× | plky | poslední úprava: 20.9.2008 20:36

    Tento zápisek si klade za cíl jen jediné. Udělat radost Davidu Ježkovi.

    Tímto zápiskem nechci nijak konkurovat krásnému, ale pro mne velice těžkému, seriálu Avataři od Davida Ježka. V jednom ze zápisků David Ježek smutnil, že by chtěl také jednou hádat osobnosti a lámat si s tím hlavu. Nu, rozhodl jsem se, že sesmolím nějaký ten zápisek, první a zároveň poslední tohoto typu. Osobně se omezím jen na české osobnosti, takže by měl každý dosáhnout vysokého score :).

    Zdar Max        

    Hodnocení: 95 %

            špatnédobré        

    Anketa

    Tak jak jste na tom?
     (32 %)
     (38 %)
     (18 %)
     (8 %)
     (4 %)
    Celkem 76 hlasů

    Obrázky

    Avataři - Dárek pro Davida Ježka, obrázek 1 Avataři - Dárek pro Davida Ježka, obrázek 2 Avataři - Dárek pro Davida Ježka, obrázek 3 Avataři - Dárek pro Davida Ježka, obrázek 4 Avataři - Dárek pro Davida Ježka, obrázek 5 Avataři - Dárek pro Davida Ježka, obrázek 6 Avataři - Dárek pro Davida Ježka, obrázek 7 Avataři - Dárek pro Davida Ježka, obrázek 8 Avataři - Dárek pro Davida Ježka, obrázek 9 Avataři - Dárek pro Davida Ježka, obrázek 10

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    Michal Fecko avatar 9.3.2008 21:13 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avataři - Dárek pro Davida Ježka
    Mena neviem, ale poznam zvidenia :-P
    Pravák Bob avatar 9.3.2008 21:30 Pravák Bob | skóre: 13 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avataři - Dárek pro Davida Ježka
    Čech je každý kdo se narodil na území ČR?
    knowledge brings fear
    Vojtěch Trefný avatar 9.3.2008 21:51 Vojtěch Trefný | skóre: 24 | blog: Blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avataři - Dárek pro Davida Ježka
    Podle toho pána s doutníkem bych si tipnul, že ano, protože ten Čech (ač se zde narodil) moc není...
    Max avatar 9.3.2008 21:56 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avataři - Dárek pro Davida Ježka
    Myslím si, že všechy zmíněné osobnosti se narodili u nás, ale jistě to nevím. Spíš bych to formuloval nějak takto : měli naší státní příslušnost a jejich zásluhy spadají do českých dějin.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    freshmouse avatar 10.3.2008 09:34 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avataři - Dárek pro Davida Ježka
    Freud se narodil v Příboře, pokud si dobře vzpomínám.
    freshmouse avatar 10.3.2008 09:35 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avataři - Dárek pro Davida Ježka
    Mno, spíš tedy v Příboru. :-)
    Pravák Bob avatar 10.3.2008 10:08 Pravák Bob | skóre: 13 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avataři - Dárek pro Davida Ježka
    Ale česky neuměl ani slovo a byl Rakušan.
    knowledge brings fear
    9.3.2008 21:44 Robo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avataři - Dárek pro Davida Ježka
    hmm,ceske osobnosti? tak tam urcite bude Bata, len netusim ktory to je (chybal som v skole :)
    Vojtěch Trefný avatar 9.3.2008 21:54 Vojtěch Trefný | skóre: 24 | blog: Blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avataři - Dárek pro Davida Ježka
    Baťa (Tomáš) tam je :-).
    9.3.2008 21:47 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avataři - Dárek pro Davida Ježka
    Slavneho namalovaneho spisovatele jsem poznal. Nereknu jmeno, jen poradim ze neexistuje zadny jeho obraz nebo fotografie. Zmineny portret byl malovan podle lebky.

    Pak jeste jednoho nebo dva bych si tipnul, ale stopro to neni.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    Isah avatar 10.3.2008 10:13 Isah | skóre: 4 | blog: SF | Matička stověžatá
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avataři - Dárek pro Davida Ježka

    Tak to bude Mácha, ne?

    Omnia mea mecum porto. Dubito ergo cogito, cogito ergo sum
    Luboš Doležel (Doli) avatar 9.3.2008 21:53 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avataři - Dárek pro Davida Ježka
    Ten první vypadá jak John Dvorak, ale ten moc Čech neni :-)
    Saljack avatar 9.3.2008 22:23 Saljack | skóre: 28 | blog: Saljack | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avataři - Dárek pro Davida Ježka
    Ten první je až moc známej čech :-D. Jestli se nepletu tak jeden z nejznámějších.
    Sex, Drugs & Rock´n Roll.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 9.3.2008 23:59 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avataři - Dárek pro Davida Ježka
    No, Čechy vůbec neznám.
    Saljack avatar 10.3.2008 12:04 Saljack | skóre: 28 | blog: Saljack | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avataři - Dárek pro Davida Ježka
    Žíje v americe a je tam dost známej naposled asi před měsícem dostal ocenění :-D a víc už ani nápověda :-D
    Sex, Drugs & Rock´n Roll.
    9.3.2008 22:06 Jiří Veselský | skóre: 30 | blog: Jirkovo | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avataři - Dárek pro Davida Ježka

    Hmmm, 100% úspěšnost, to se mi ještě nikdy nepovedlo. Bylo to holt jednoduché :-)

    Heron avatar 9.3.2008 22:06 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avataři - Dárek pro Davida Ježka
    Velmi pěkné, u jedné fotky jsem zavzpomínal na chlapecká léta (a nebylo to u pána s doutníkem ;-) ). Tohle je krásná nostalgie, povedlo se ti to.
    opilypes avatar 9.3.2008 22:07 opilypes | skóre: 4 | blog: opilypespise
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avataři - Dárek pro Davida Ježka
    Sakra, chodím do 1. ročníku SŠ a nepoznal sem ani jednoho :(
    Co máte všichni s tou patičkou ???
    Vojtěch Trefný avatar 9.3.2008 22:17 Vojtěch Trefný | skóre: 24 | blog: Blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avataři - Dárek pro Davida Ježka
    Tak to je dost smutné...
    9.3.2008 22:20 Ignor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avataři - Dárek pro Davida Ježka
    Spíš je smutné, to že říkáš, že je to smutné :-D
    opilypes avatar 10.3.2008 12:11 opilypes | skóre: 4 | blog: opilypespise
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avataři - Dárek pro Davida Ježka
    Sakra tak to sem u maturit asi nahranej :D
    Co máte všichni s tou patičkou ???
    David Ježek avatar 9.3.2008 22:47 David Ježek | skóre: 83 | blog: Mostly_IMDB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avataři - Dárek pro Davida Ježka
    zaprvé DÍKY, DÍKY DÍKY! jinak když to vezmu popořadě: Miloš Forman, Tomáš Baťa, Jaroslav Foglar, Olga Havlová, Zikmund Freud, prof. Otto Wichterle, ?, Petr Haničinec, ?, ? ... i ty zbývající tři poznávám, jména mám doslova na jazyku, ale ne a ne je dostat ven. je to vostuda, fakt je znám všechny, ale nejde to, seč tlačím ;-)

    Každopádně klidně dej další díl, jistě sis všiml, že na české osobnosti se já nespecializuji a tys zvolil pěkně vyváženou společnost. rád bych viděl i další díl.
    9.3.2008 22:52 Jiří Veselský | skóre: 30 | blog: Jirkovo | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avataři - Dárek pro Davida Ježka

    Ten konec je Wichterle, Suk, Haničinec, Mácha, Lada

    David Ježek avatar 9.3.2008 22:55 David Ježek | skóre: 83 | blog: Mostly_IMDB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avataři - Dárek pro Davida Ježka
    jakmile si mě nakopnul, říkám si, jakej jsem vůl, že si ta jména nevybavím :-)
    9.3.2008 22:58 qiRzT | skóre: 14 | blog: U_Marvina
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avataři - Dárek pro Davida Ježka
    Zvláštní, ty jména znám, dokonce bych o většině dokázal říct pár vět, ale na těch obrázcích jsem nepoznal ani jednoho..
    Důležité je vědět jak problém vyřešit, zbytek zvládne i cvičená opice...
    10.3.2008 17:59 jyrki | skóre: 22 | blog: JKR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avataři - Dárek pro Davida Ježka
    Parada, celkem velka (proti avatarum Davida Jezka) uspesnost, nepoznal jsem Machu, Ladu, Foglara a Suka
    We don't need no education...Asi potřebuješ, použil si dvakrát zápor * Registrovaný uživatel Linux #245559.
    10.3.2008 21:23 Jiří Veselský | skóre: 30 | blog: Jirkovo | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avataři - Dárek pro Davida Ježka

    No, oni ti Davidovi avataři jsou vesměs zoufale těžcí...

    Obvykle nad nima strávím delší čas, protože jednoho-dva lidi poznám, o dalších dvou mám nějaké povědomí a strávím pár hodin s wikipedií ověřováním různých nápadů, ve finále se doberu poznání pěti-šesti lidí. Je to drsné, ale kdyby mě to nebavilo, tak se na to vyseru.

    Osobně nesnáším akorát ty herní vývojáře - hry nehraju a tím pádem mi v následném rozuzlení nic neříkají ani jména těch lidí, ani názvy jejich her. Všechno ostatní je v pohodě, protože ostatní lidi vesměs patří ke "klasickému vzdělání". :-)

    Tímto tedy děkuji jak Davidovi tak Maxovi. Od obou očekávám další výzvy pro svůj intelekt i (zoufale zoufalou) fotografickou paměť.

    10.3.2008 22:06 jyrki | skóre: 22 | blog: JKR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avataři - Dárek pro Davida Ježka
    Taky me nezajimaji herni vyvojari a na seznam bych pridal hackery
    We don't need no education...Asi potřebuješ, použil si dvakrát zápor * Registrovaný uživatel Linux #245559.
    Max avatar 10.3.2008 00:25 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avataři - Dárek pro Davida Ježka
    Pánové, tak jste mi ušetřili psaní blogu s rozuzlením :). O dalším dílu někdy v budoucnu popřemýšlím, nějaké další vyvážené nápady mám, navíc moje šťastné číslo bylo vždy 2, takže by se to i hodilo :). Mno, uvidímě, každopádně nejni zač ... :)
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    herne the hunter avatar 10.3.2008 07:07 herne the hunter | skóre: 10 | tor lara
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avataři - Dárek pro Davida Ježka
    ha, sto procent, to se mi těžko někdy znovu povede… btw když už jsme u pána s doutníkem, tak si neodpustím odkázat na tohle :)
    i am herne the hunter and you are a leaf driven by the wind.
    MMMMMMMMM avatar 10.3.2008 09:16 MMMMMMMMM | skóre: 44 | blog: unstable | Valašsko :-)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avataři - Dárek pro Davida Ježka
    =^..^= AmigaPower® avatar 10.3.2008 13:00 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avataři - Dárek pro Davida Ježka
    ...jdu se stydět do kouta, vracim členský průkazky vlastenecký ligy a národního odporu :-D

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.