V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Zvědavost: co že tam nemáš ethernet, UPC už něco v nabídce má, aby o tom stálo mluvit?
U toho, co musí ISP splňovat to vidím na odpovědi se společným průnikem hodnot ... splývají mi významem termíny ...
Co vim, tak jsou wifi ISP s "běžným" tarifem a neomezeným tarifem, rozdíl je jen v ceně.
`let rand=$RANDOM%300+100; echo $rand`
. v pořadí), ale slyšel jsem, že už callcentrum posílili.
Měl jsem kdysi UPC nejlevnější variantu a spokojenej jsem byl, výpadek jedinej za asi rok. Teď nemam UPC v možnostech, na wifi nebyla veřejná, tak máme ADSL.
Ve škole bývám připojen přes školní wifinu. Konečně už ji znovu spustili a funguje, jenom asi správce něco mamlasil a nepřipojím se na Jabber/ICQ a TMW.Jestli to není schválně. Proto se hodí mít server někde venku a VPN nebo tunel
Vim, že UPC přebralo technologii po několika lokálních kabelovkách, tak bych dlouhý výpadek tak nevylučoval. Stát se něco mohlo, souhra okolností.
Lokálních bezdrátových poskytovatelů se také bojím, neboť mám s jedním zkušenosti a jejich jednání mi příjde otřesnéHmmm, tu větu jsem četl asi pětkát a pořád mi nedává smysl... zvláště to množné číslo ve vedlejší větě, které se váže ke slovu "jedním" v hlavní větě. Takhle... existuje spousta lokálních providerů se službami a chováním, co mi nevyhovují... pak existuje pořád ještě dost lokálních, co vyhovují kromě ceny... v místě bydliště jsem všechno připojil na jednoho, co vyhovuje obojím. Na druhou stanu, u ADSL neznám jediného poskytovatele se službami, co by měly aspoň trochu blízko k tomu, co tady dostávám (jmenovitě rychlost upload, počet veřejných IP, dostupná kvalitní odborná telefonická podpora). Kdybych si za to vše měl připlatit (upload obvykle stejně nedoženete), tak mě to vyjde u velkých ADSL poskytovatelů na těžký pachy.
Tiskni
Sdílej: