Několik posledních verzí GNOME Shellu obsahuje chybu způsobující memory leak (únik paměti). Viz například videozáznamy verzí 3.26 nebo 3.28. Nalezení chyby #64 a její opravě se věnuje Georges Basile Stavracas Neto v příspěvku na svém blogu [reddit].
V pondělí měl na YouTube online premiéru otevřený krátký 2D film Hero vytvořený v 3D softwaru Blender. Cílem stejnojmenného projektu Hero je vylepšit nástroj Grease Pencil (tužka) v Blenderu 2.8.
Byla vydána verze 4.0 kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie). Přehled novinek v Changelogu (GitHub).
Včera vydanou hru Rise of the Tomb Raider pro Linux lze do pondělí 23. dubna koupit na Steamu s 67% slevou. Místo 49,99 € za 16,49 €.
Na Humble Bundle lze získat počítačovou hru Satellite Reign (Wikipedie, YouTube) běžící také v Linuxu zdarma. Speciální akce končí v sobotu v 19:00.
Společnost Apple koupila před třemi lety společnost FoundationDB vyvíjející stejnojmenný NoSQL databázový systém FoundationDB (Wikipedie). Včera byl tento systém uvolněn jako open source pod licencí Apache 2.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Po dva a půl roce od vydání verze 5.7 oznámila společnost Oracle vydání nové major verze 8.0 (8.0.11) databázového systému MySQL (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdrojové kódy komunitní verze MySQL jsou k dispozici na GitHubu.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených technologií a otevřeného přístupu na 151. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. 4. od 18:00 hodin v restauraci Benjamin na Drobného 46.
Byla vydána verze 18.04.0 KDE Aplikací (KDE Applications). Přehled novinek v kompletním seznamu změn a na stránce s dalšími informacemi.
Bylo oznámeno vydání nové stabilní verze 1.26 a beta verze 1.27 open source textového editoru Atom (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Nedávno, pravděpodobně po updatu Adobe Flash pluginu na novější verzi, mi na mém 64 bitovém openSUSE přestal v prohlížečích fungovat Flash. Je pravda, že jsem zpočátku uvítal výrazné snížení počtu otravných poblikávajících reklamních bannerů, ale po nějaké době spíš převážila rozmrzelost z nefunkčního YouTube, takže jsem problém začal řešit.
Po nic neřešících pokusech s downgradem na Firefox2 (používám Firefox 3 beta2) a zdlouhavém googlení jsem kdesi narazil na dva jednoduché příkazy, kterými se mi problém podařilo vyřešit. Hledáním jsem strávil dost času, navíc se mi už nepodařilo na onu stránku znovu dostat, takže jsem se rozhodl, že si ty příkazy uložím na blog pro případ budoucích problémů a zároveň třeba pomůžou někomu dalšímu.
nik@Newcastle:~> nspluginwrapper -l nik@Newcastle:~> nspluginwrapper -a -i -r nik@Newcastle:~> nspluginwrapper -a -i -v nik@Newcastle:~> nspluginwrapper -l /home/nik/.mozilla/plugins/npwrapper.libflashplayer.so Original plugin: /usr/lib/browser-plugins/libflashplayer.so Wrapper version string: 0.9.91.4 nik@Newcastle:~>
Jestli jsem správně pochopil komentáře na webu, měly by to příkazy odstranit a poté znovu vytvořit "obalený plugin." Příkaz s parametrem -l vypíše informace o pluginu.
Tiskni
Sdílej:
Je docela vtipné že i já jsem tento problém řešil až včera :D. Nicméně já jsem si odkazy poznamenal, takže k té radě jsem se asi dostal takhle (myslím že googlením o opensuse flash a ještě nějaká klíčová slova). Třeba ty odkazy někomu pomohou:
http://en.opensuse.org/Bugs:Most_Annoying_Bugs_10.3_dev#openSUSE_10.3_Beta_3 https://bugzilla.novell.com/show_bug.cgi?id=304229Vzhledem k tomu, že je to věc přímo komunikující s veřejným internetem a vyskytující se na většině webových stránek, tak si myslím, že nové verze, které odstraňují bezpečnostní díry, jsou podstatné docela dost.
Mrkni na Secunii.
Případně na SecurityTracker.