Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Documents and Settings
premenuje (napr. pomocou nLite). Kde to maju tu bugzillu, dost mi to vadi, musim vsetko nahadzovat manualne.
akorát nechápu, jak to může pochopit ta kočka?No asi doinstaloval Xfce včetně Mousepadu ne?
Opraven(nadpis), a to jen diky synovi, ktery celou noc prokaslal a tak me donutil s nim vstat po seste hodine :(.
Inac ja sem spokojeny uzivatel linuxu, pouzivam ho presne na co potrebuji. Nikdy, ale nebyla potreba menit desktop z Redmontu za ten od tucnaku.
1.Zapnout alsamixer 2.Jit uplne nakonec je tam psano Digital output a zmacknout pismeno m nebo M 3.Escape a nasledne ulozit pod rootem alsactl store
Zcela v pohodě. Po deseti letech ve Woknech jsem zastával názor, že při updatu je ideální pořádně vyčistit počítač, tj. zformátovat oddíl s OS. Tentokrát jsem ale neměl chuť na víkend s instalací a nastavováním a ani PC se mi nezdálo nijak zasviněné, tak jsem si řekl: Zkusím to, formátovat můžu vždycky.
Trochu mě zarazilo, že si upgrade chce stáhnout 850MB dat, což je víc, než instalační CD. Asi se z původní verze uchovává málo, nebo nic a to navíc je asi update všech doinstalovaných aplikací. No a pak to teda dvě hodiny tahalo a instalovalo a kdovíco dělalo a po restartu všecko šlo. Asi záleží na HW. Takhle jsme ten update dělali v naší síti 3. Jestli nás přibude, tak budeme asi muset uvažovat nad vlastním repozitářem, aby se odlehčilo inet konektivitě.
Tiskni
Sdílej: