Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Filip Korbel
Přezdívka: SAKI
Moje domovská stránka: http://www.stickfish.com
O mně: Vedu firmu Stickfish což je ICT firma specializující se na technologie VDI (Virtual Desktop Infrastructure). Stickfish poskytuje řešení předních výrobců, jako jsou Oracle, Sun, IBM, Red Hat, Oracle či VMware, vyspělé síťové prvky Juniper a dále vlastní vysoce bezpečné a rychlé řešení enterprise virtual desktop Raydesk. Stickfish provozuje známý elektronický obchod 64bit.eu
Linux používám od roku: 1999
Používám tyto distribuce: Debian na server, Fedora na desktop
Můj blog: Orwell na AbcLinuxu.cz
Můj prima blog: Strana němého úžasu
Seznam příspěvků na abclinuxu.cz
(články, komentáře, dotazy, zprávičky, hardwarové a softwarové záznamy, pojmy ve slovníku).
Musíme zase upgradovat webovky. Opět. Celkem tři prezentace potřebují facelift a to hned. Grafiku máme ve vývoji a zbývá pouhopouhý engnine CMS.
rošel jsem několik CMS z pohledu NEprogramátora a z pohledu dostupných pluginů a funkcí. Přistál jsem na letišti MovableType a jeho placené variantě včetně supportu. Problém s obdobnými výběry je asi ten, že člověk již pak jen hledá důvody, proč je vybraný CMS lepší než ty ostatní a nesrovnává nic reálně.
Dle kolegů je MovableType paskvil z PHP, C++ a kdoví čeho ještě a vůbec se jim nelíbí.
Hledáme někoho, kdo komerčně nasadí CMS pro webovou prezentaci a postupně přidá dva další weby s jedním managementem a nechá si zaplatit. Specifikace máme sepsané a grafika bude ve formě CSS a nařezané grafiky.
Pomůže nám někdo? info"at"raydesk.com
Máme jít do něčeho jiného?
Vydali jsme nástroj pro výpočet TCO (Total Cost of Ownership), ve volném překladu nástroj pro výpočet celkového množství finančních prostředků, které budou investovány do pořízení hardwaru / softwaru i jeho správy a provozu. Nástroj, založený na OpenOffice nebo MS Excel formátu, vám pomůže odhadnout rychlost návratu vašich investic do Raydesku, VMware View, MS Windows 7 na PC, Sun Ray nebo WYSE tenkých klientech. Tento TCO kalkulátor poskytuje detailní report potenciálních míst, kde se dá ještě více ušetřit, příkladem na licencích, hardwaru, servisu na straně uživatele atd. Pro více informací se podívejte na Raydesk Wiki.
Déle než rok nosím v aktovce titulní stranu MF Dnes ze dne 23. 5. 2008 a uvažuji, že přidám svůj komentář na hroudu němého úžasu. Můj vlastní příběh opět zcela chybí a novinářská kachna to také není. Dnes se ale ani trochu nestydím. MF Dnes v krásném PR článku představila Steva Ballmera, CEO Microsoftu, přímo na titulní stránce – a od té doby se bojím.
Asi každý, kdo někdy viděl na počítači s instalovaným OS MS Windows, známé, ale zato málo oblíbené chybové hlášky, si jen tak v duchu povzdechl nebo dokonce zaklel. Nevrlosti na adresu tvůrců z Redmondu patřily nebo dle někoho ze skalních příznivců AbcLinuxu stále patří, ke každodenní náplni péče o ICT infrastrukturu nebo samotné "užíváky".
Již druhým rokem na nás (Stickfish, s.r.o. - nenáviděný i milovaný provozovatel abclinuxu.cz a LBW) útočí větší či menší agentury s nabídkou inzerce a PR pro společnost Microsoft a její produkty. Interně u nás proběhlo několik delších či jen telefonických konzultací, včetně naší nové "mediálky". Leoš i já jsme dnes někdy brzo ráno dospěli k názoru, se s vámi podělíme o úryvek obchodní korespondence, která se objevila v mojí nedělní poště. Jediné potěšení, které jsem z uvedené nabídky na inzerci Microsoftu měl, bylo, že někdo dohání resty z dovolené jako já a pracuje (nebo dělá, že pracuje) i o víkendu.
Dovolujeme si vám nabídnout další přebytky z našich zásob dílů a přebytků v šuplících našich kolegů včetně neodebraných z první nabídky. Jedná se o díly, které již pro naši činnost ztratily význam, ale někdo je může využít pro drobné změny svých strojů a pokusných PC.
Dovolujeme si vám nabídnout přebytky z našich zásob dílů a přebytků v šuplících našich kolegů. Jedná se o díly, které již pro naši činnost ztratily význam, ale někdo je může využít pro drobné změny svých strojů a pokusných PC.
Stojím před nelehkým úkolem. Kluci ze Sunu mi poslali 10ks DVD se Solaris 10 pro x86.
DVD vypadají velmi profesionálně a součásti balíku byla i prosba Sunu, abychom je rozdělili mezi naše zákazníky. Osobně si myslím, že tyhle disky budou mít daleko větší přínos pro lidi okolo Leoše, tedy AbcLinuxu. Sun nám nyní hodně pomáhá a také lidem kolem Filipa Molčana, ale když jsem požádal o cca 700 ks na rozdaní uživatelům AbcLinuxu, tak to je i na českou pobočku Sun požadavek s kterým nikdo nepočítal.