Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Zdarec!
Potřeboval bych udělat takovej malej programek na čištění adresářů, tedy konkretne vymazání starých souborů který vytváří pro/engineer. Chodilo by to asi tak že bych v KDEčkách zmačknul pravý tlačítko nad adresářem a ve vyjete roletce by přibyla aplikace "ptc-clean" nebo tak nějak a když bych ji zpustil tak by na me vyběhla aplikace ve které by se zobrazily staré soubory a já bych měl možnost je smazat všechny, nebo vybrané smazat. Takže by tam byli asi tlačítka vybrat vše, ok, a storno. proengineer dělá totiž soubory ve stzlu bleble.1.ptr bleble.2.prt atd... A já bych potřeboval nechat nejvyžší číslo a soubory se stejným názvem ale menším číslem smazat. tot vše. Dam za to tak 500-1000kč. A přal bych si aby aplikace byla napsaná v C++ a qt či KDE knihovnach nebo v comanderu nebo jak se to jmenuje a pod GPL... tot asi vše.Nenajdese někdo kdo by si chtěl vydělat nějakou tu šišku na pivko?
Tiskni
Sdílej:
Ale jakkoli moje čeština je špatná tak spoustě lidem uniká to podstatné a to že jednoduše chci podpořit svobodný software.Pořád vám nedochází ta souvislost? Těm lidem to neuniká proto, že nechtějí nic vymyslet nebo dělat. Uniká jim právě proto, že se nechtějí zabývat tím, které slovo měl být ten shluk písmen, a jaký smysl měl dát ten shluk slov. To je můj třetí a poslední pokus vysvětlit vám, že závada není v tomto případě na přijímačích, ale na vysílači. Pokud nedokážete napsat text, ve kterém se dají rozpoznat slova a v němž jsou smysluplné věty, nemůžete se divit, že vašim geniálním nápadům nikdo nerozumí.