Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Zdarec!
Potřeboval bych udělat takovej malej programek na čištění adresářů, tedy konkretne vymazání starých souborů který vytváří pro/engineer. Chodilo by to asi tak že bych v KDEčkách zmačknul pravý tlačítko nad adresářem a ve vyjete roletce by přibyla aplikace "ptc-clean" nebo tak nějak a když bych ji zpustil tak by na me vyběhla aplikace ve které by se zobrazily staré soubory a já bych měl možnost je smazat všechny, nebo vybrané smazat. Takže by tam byli asi tlačítka vybrat vše, ok, a storno. proengineer dělá totiž soubory ve stzlu bleble.1.ptr bleble.2.prt atd... A já bych potřeboval nechat nejvyžší číslo a soubory se stejným názvem ale menším číslem smazat. tot vše. Dam za to tak 500-1000kč. A přal bych si aby aplikace byla napsaná v C++ a qt či KDE knihovnach nebo v comanderu nebo jak se to jmenuje a pod GPL... tot asi vše.Nenajdese někdo kdo by si chtěl vydělat nějakou tu šišku na pivko?
Tiskni
Sdílej:
Ale jakkoli moje čeština je špatná tak spoustě lidem uniká to podstatné a to že jednoduše chci podpořit svobodný software.Pořád vám nedochází ta souvislost? Těm lidem to neuniká proto, že nechtějí nic vymyslet nebo dělat. Uniká jim právě proto, že se nechtějí zabývat tím, které slovo měl být ten shluk písmen, a jaký smysl měl dát ten shluk slov. To je můj třetí a poslední pokus vysvětlit vám, že závada není v tomto případě na přijímačích, ale na vysílači. Pokud nedokážete napsat text, ve kterém se dají rozpoznat slova a v němž jsou smysluplné věty, nemůžete se divit, že vašim geniálním nápadům nikdo nerozumí.