V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Tiskni
Sdílej:
1) ceska strana si muze vyjednat predem podminky, kdyz se to USA nebude libit, tak si muzou polibit...
Aha, další člověk, co nechápe, že tu nejde primárně o stavbu radarů, ale o PRODEJ území v majetku státu armádě USA. Radarová základna by se stala výsostným územím USA, takže ČR by tam nemohla pustit nejen sebe, ale bez povolení USA by se tam nedostal ani nikdo od nás.Ty jsi nějaký chytrý. O tom (že by na PŘÍPADNÉ základně platily americké zákony -- NIKOLI, že by se území prodalo, v to nedoufají ani Američané
Nemluvě o tom, že jakmile to amíci koupí, můžou si tam postavit třeba základnu na testování chemických zbraní nebo další tajné vězení porušující lidská práva a těžko jim v tom kdo zabrání, protože to bude JEJICH vojenské území...Postaví si tam Pentagon -- nebo rovnou dva (hnedle u tvojí chalupy). Dále viz minulý bod.
Putin není zrovna vzor politika, ale pořád je to menší dobytek než Bush. Doufám, že neustoupí. Snad alespoň toto zabrání těm naším zkur****m politikům rozprodat naši republiku po kouskách cizincům...Obávám se, že privatizace (obecně) byla zrovna v našem případě historicky nutná (že se někde špatně vyjednaly podmínky nebo se to špatně načasovalo, je věc druhá). Je krásné říkat o podniku, že je náš, ale když prostě a jednoduše nefunguje, je nám... vy víte, na co. Ke státním věcem (konkrétně k jednomu podinku) ještě něco. Loni jsme byli na dovolené Kdesi a táta se chtěl mrknout do výrobny, jejíž výrobky v mládí velmi obdivoval, která byla v těch místech. Jedná se o státní podnik (je to nepřesné označení, ale pro naše potřeby to stačí). Přijeli jsme do prodejny (byla to výrobna i prodejna) někdy ve tři odpoledne, ale na dveřích viselo, že už (!!) je zavřeno. Uvnitř byl ale nějaký chalpík, tak táta zaťukal, že je na dovolené a už nebude mít možnost si podnik prohlédnout. Chlapík tedy "velmi ochotně" svolil, ať si ty výrobky tedy prohlédnem (velmi ho to obtěžovalo, že by prodal něco, co vyrábí). Výrobků bylo v celé prodejně asi deset kusů jednoho druhu a jedné barvy, informace nám chlepík žádné nechtěl podat, hlavně, abychom už vypadli. Tak jsme to udělali. Tolik k prosperujícímu hospodáři -- státu.
(Sorry za ty emoce, ale excitují mě ty lži a dezinformace, kterými nás ti korytářští Bushovi vlezdoprdélkové v parlamentu krmí.)To je fenomén doby. Bushe fakt nemusím, ale ještě více mi vadí lidé, co si potřebují na někoho ukázat -- a Bush se jim hodí nejvíc. Pak si ještě ukáží na politiky (které sami volili), sednou si k pivu a jsou spokojeni, jak ten celý svět hezky vyřešili.
Popisujete to správně, jen bych dodal několik detailů. Nenávist byla oboustranná a násilí také. Otázkou je, kdo si začal. Teroristé z UCK (Kosovské osvobozenecké armády) několik let napadali Srby v Kosovu. Oni doslova vyprovokovali Srby k protiakci. Velmi zajímavé je, že USA měly UCK několik let na seznamu teroristických organizací a vyškrtly ji těsně před začátkem náletů.
Další fraška v Kosovu bylo to, že oficiálním důvodem bombardování bylo zastavení etnických čistek. Jenže nálety zastavily jen vyhánění Albánců. Když Albánci vyhnali z Kosova téměř všechny Srby, tak to nikoho nezajímalo. A ta husa Albrightová má ještě tu drzost vydávat Kosovo za největší úspěch své kariéry.
Velmi zbabělý byl také způsob vedení války. Opět se projevil (stejně jako Rwandě) strach z opakování bitvy v Mogadišu 1993. Clinton chtěl zahrát světového četníka, ale bez mrtvých US vojáků, to by mu snížilo preference. Proto dostali generálové rozkaz zastavit násilí v Kosovu, ale nemít ztráty. Důsledek známe. Místo poměrně legitimních útoků na ozbrojence v Kosovu se prováděly nálety na civilní cíle v Srbsku - mosty, elektrárny, sídlo televize atd.
Já vidím Ameriku velmi pozitivně, přes všechny problémy a chyby. To můžete snadno vyčíst z mých dalších příspěvků. Ale válka v Kosovu by opravdu velká chyba.
Stejně můžete chodit pěšky.Po úspěšném testu jaderné rakety už nebudeme muset vůbec chodit pěšky
Toto prohlášení není určeno nám, ale Rusům.Stejne jako cela ta pravidelna Putinova televizni estrada, kde "taticek Vladimir odpovida na dotazy lidu"........