Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Linkuj.cz mě navedlo na moc pěkný článek o starších hrách, kde se píše o hře Neverhood.
Do teď jsem jí neznal, má takovou tu plastelínovou grafiku, je z roku 1996 a ač to je prý fakt sranda, moc lidí ji nezná, škoda, takové kousky bývají fakt dobré. Mimochodem české stránky jsou moc fajn. Koukněte na popisy postav ...
No a v onom článku píše autor o vynikajícím soundtracku, zkusil jsem ukázku co na tom webíku nabízejí ke stažení a už nebylo úniku, paráda. Dost dobře nevím jak to popsat, je to ujeté, je to super, je to veselé, už mi to tu hraje potřetí. Má 15ti letá pubertální sestra z toho šílí, takže je dost možné že to nesedne každému ...
Na českém webíku Neverhoodu se dá proklikat ke všem skladbám, stáhnout se dá i celá hra a najde se tam i popis jak zprovoznit pod Linuxem čemuž dávám 10 z 10 :)
Pokud mátě někdo tip na podobný styl hudby, budu vděčen za každé nasměrování ...
Koukněte ještě na autora hudby, album, dokonce i grupa na last.fm ...
Tiskni
Sdílej:
Fallout krasne bezi pod wineNe, tohle jsem nečetl .. není to tu a nikdy to tu nebylo ...
Tu někde mám, byla přibalená k jednomu číslu Levelu, nedohrál jsem ji ..
ulet je to, ze ta cela gameska bola z plasteliny aj vymodelovana, aj jaskyna s historiou neverhood-u, pamatam si nejake cislo 1.5 tony plasteliny
pravda, ulet je to strasny
a věděli jste vůbec že Neverhood není z plastelíny ale z JÍLU???
a jako příkoha mám pro vás Mapu Neverhoodu...