Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Btw. pozor, U:fon neposkytuje připojení do Internetu, to je za příplatek (nebo v červnu 2008 ještě bylo, možná je to teď jinak, ale předtím nabízel připojení jenom do jejich intranetu 172.16.0.0).
Připojení jenom k jedné adrese, jo?
Přijde...
Každopádně, nebýt neustále odkládanýho stěhování, už jsem mohl být půl roku u mnohem lepšího providera
Pokud máš signál 3G a telefon, který 3G umí, doporučuju internet v mobilu od O2. Já mám sice doma net přes pevnou linku, ale zároveň si platím O2 IVM za 40 Kč / týden, hlavně abych měl připojení v pokoji kam nemám zaveden kabel, na normální brouzdání i youtube to stačí. Rychlost je kolem 100 kB/s, ale asi záleží na lokalitě. Nejlepší je, že FUP se neuplatňuje - oficiálně je sice FUP 150MB/měsíc, ve skutečnosti se ale rychlost nezpomalí ani po několika GB (to mám potvrzeno i od dalších lidí)...
Jestli ti to bude v linuxu fungovat záleží na tom jakej máš mobil... když budeš mít štěstí, tak ti to půjde nastavit (alespoň v Ubuntu) přes grafické klikátko. Já mám Sony Ericsson C702 a připojuju se tak, že zapnu blueooth, přes ikonku spustím jed)en skript a jsem na netu. Ten skript spáruje přes bluetooth mobil s notebookem a pomocí wvdial se připojí přes modem v mobilu (nastavoval jsem to asi 2 dny ).
A co zkusit tohle reseni: http://www.koppel.cz/cdmawifi/. Sice musis koupit dalsi zarizeni, ale funguje to spolehlive s jakymkoli OS.
Nehledě k tomu, že cenzurují. To Vodafone takyNavíc pokud cenzuruje i T-Mobile (což sice deklaroval ve svých plánech, ale není jasné, jestli to opravdu zavedl), tak totéž teď čeká i zákazníky ČRa, protože je T-Mobile převezme.
tak totéž teď čeká i zákazníky ČRa, protože je T-Mobile převezme.Tak to upřímnou soustrast.
Tak to upřímnou soustrast.Vazba mezi ČRa a dnešním T-Mobile byla vždy. ČRa byly jedním ze zakladatelů firmy Radiomobil (dnes T-Mobile Czech Republic), provozovatele mobilní sítě Paegas. Nevím, jestli je tam dnes ještě nějaké vlastnické propojení, ale určité spojení tam prostě zůstalo a tak je vcelku logické, že když se ČRa zbavují retailu (což je škoda, protože ty služby byly vždy hodně "technicky" orientované, a i když ne vždy bylo všechno OK, například prakticky netrpěly výpadky), bude nástupcem právě T-Mobile.
Nejsem si moc jist, jak je to s podporou linuxu u jednotlivých operátorů.Nejde o operatory ale spis o podporu jednotlivych modemu v linuxu.
Jeste bych dodal ze O2 ma i mobilni tarif bez FUPu. Tarif se jmenuje "O2 Mobilní Internet Plus"
O2 a jejich huawei e160 taky funguje, i když to potřebuje nějaký usbmodeswitch
A můžete třikrát hádat, proč to je tak blbě udělané. Protože Windows. Když to strčíte do čistých widlí, tak najdou blokové zařízení a automaticky ho připojí a spustí z něj program, který tam je za tím účelem a který nainstaluje do systému „ovladače“. „Ovladače“ udělají to samé, co ten linuxový usbmodeswitch – dočasně přepnou USB zařízení z výchozí konfigurace třídy masstorage na serial nebo cdc-acm a pak nainstalují inicializační AT řetězce modemu jako nové vytáčené spojení. No a tuhle šaškárnu zaregistrují na USB čísla výrobce/výrobku, takže při dalším zapojení modemu do konektoru jej widle „poznají“ a „samy“ sestaví spojení.
Nicméně od té doby, co Microsoft na základě několikaleté masivní kritiky bezpečnostních expertů automatické spouštění vypnul, už to „samo“ nefunguje a výrobce modemu se může se svým plug'n'play jít bodnout.
Malý signál na počet připojených bych řek.
Tiskni
Sdílej: