Byla vydána nová verze 4.2.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 198 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 200 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.
Konference Bratislava OpenCamp 2020 proběhne v sobotu 4. dubna 2020 v Bratislavě na Fakultě informatiky a informačních technologií STU. Organizátoři vyhlásili CFP. Návrhy přednášek a workshopů lze zaslat do 31. ledna 2020.
Bylo oznámeno vydání KDE Frameworks 5.65.0, tj. nové verze aktuálně 74 knihoven rozšířujících multiplatformní framework Qt a dnes využívaných nejenom KDE Plasmou a KDE Aplikacemi. Nově začleněnou knihovnou je KQuickCharts pro generování grafů.
Byla vydána verze 2.4 svobodného nelineárního video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdůraznit lze přechod na Python 3.
Vyšel toolkit Qt verze 5.14. Změny se týkají především Qt Quick, jeho odstínění od konkrétních nízkoúrovňových grafických API a zlepšení výkonu zvláště ve 3D. Začíná tím proces postupných příprav na Qt 6. Příští vydání (5.15) bude s dlouhodobou podporou. Aktuálně také vyšlo vývojové prostředí Qt Creator 4.11 – vedle oprav chyb a řady zjednodušení konfigurace přidává mj. experimentální podporu WebAssembly.
Byla vydána nová verze 1.41 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.41 bylo vydáno také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
J2EE, nověji Java EE a nejnověji Jakarta EE, tj. Java pro vývoj a provoz podnikových aplikací a informačních systémů (Java Platform, Enterprise Edition), slaví 20 let. První verze J2EE 1.2 byla vydána 12. prosince 1999.
V kancelářích společnosti NGINX, tj. společnosti stojící za stejnojmenným webovým serverem a reverzní proxy, v Moskvě proběhla policejní razie. Na NGINX si nárokuje práva společnost Rambler. Igor Sysoev, zakladatel společnosti NGINX, ve společnosti Rambler pracoval v letech 2000 až 2011. V březnu letošního roku byla společnost NGINX prodána společnosti F5 Networks za 670 milionů dolarů.
Vyšel Vim 8.2. Jedná se převážně o opravnou verzi tohoto textového editoru, ale mezi několika novými funkcemi je také možnost používat vyskakovací okna v uživatelském rozhraní, což využijí zvláště vývojáři doplňků pro dialogová okna či okna s nápovědou, napovídáním atp. Ukázkou je hra killersheep.
Byla vydána nová verze 19.12.0 KDE Aplikací (KDE Applications). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení, kompletním seznamu změn a na stránce s dalšími informacemi.
V dřívějším zápisku zde jsme se strojově podívali na detekci střihů v hlavních zprávách ČT a TV Nova. Dneska si k tomu přidáme data z TV Prima, kde se měřily zvlášt hlavní zprávy a krimi zprávy a ke všem bylo provedeno také ruční měření.
Jako první bych se zmínil o metrice. Měření shotdetectem byla měřena se stejným nastavením a ve stejné verzi shotdetectu. Horší to bylo s ručním měřením, o kterém bych se zde rozepsal. Hlavním problémem podle mě je, že každý den měřil jiný člověk, s nulovou kontrolou, takže do měření zcela určitě zanesl chyby, které bohužel nejsou objevitelné - jak říkáme u nás: jedno měření, žádné měření. Další problém vidím v rozsahu měření. Strojově se měřil vždy celý díl zpráv, ručně pouze reportáže.
První si tedy ukážeme surová data, která značí průměrnou délku záběru mezi jednotlivými střihy:
ČT [s] | Nova [s] | Prima [s] | Prima Krimi [s] | |
---|---|---|---|---|
Shotdetect | 3.81 | 3.14 | 3.00 | 2.45 |
Manuální měření | 10.40 | 4.85 | 5.11 | 4.56 |
Z tabulky je patrné, že se měření značně liší. Největší outlayer je ČT, což je podle mého dáno především tím, že má v reportážích dlouhé pasáže zabírající reportéra, a také tím, že má z daných televizí nejdelší vatu mezi reportážemi ve studiu, které se do ručního měření nezapočítávalo a kde používají kameramani a režisér různé náběhy kamery a otáčení hlavou do další kamery, což bylo určitě zachyceno shotdetectem, ale ručně se to neměřilo. Aby jsme se na data podívali lépe, zobrazíme si je do grafu:
Tady už je hezky vidět, že Nova a obě Primy jsou posunuté o takřka konstantní pás, a ČT zde vypadá opravdu podezřele, což může být způsobeno i chybou při ručním měření.
Měření dopadlo úspěšně a v průběhu nebyl nikdo zraněn. Kostičky v komentářích, kritiku do hospody.
Tiskni
Sdílej:
Ale hloupost. Američani s tim nemaj nic společnýho. Kdo si myslí, že mají, tak je komunista a konspirační teoretik. Vždyť přece víme, že v Kyjevě se setkali aktivisté Baníku Ostrava s demonstranty Sparty. Aktivisté si poklidně vyměňovali názory a zkušenosti s řetězy, zápalnými lahvemi a granátomety. No a do poklidného dialogu aktivistů zasáhli brutálně policisté a nelidsky je zmlátili. Aktivisté přes noc demokraticky změnili ústavu a poté poklidně odložili kalašnikovy.
Zděšení nad brutálním počínáním policistů a pošlapáním lidských práv aktivistů vyjádřili zástupci EU Herman von Rumpál, jeho kolega z Bilderbergu Karl von Trautenberk, John Perry, ministr Vyorálek a vyslanec Kocáb.konspirační teoretikMáš v tom hokej, zapomenul jsi prohodit strany. Konspirační teorie v tomto případě zní: demonstranti jsou podporováni a navedeni Putinem, které tak chce získat záminku k potlačení a získání pořádné nadvlády nad Ukrajinou. Ještě jsem tu žádného konspiračního teoretika neviděl, ale to neznamená že se neobjeví. Možná čekají až jak to dopadne, aby doplnili detaily.
Jestli doteď na tom byla Ukrajina špatně, tak teď bude úplně v pr... Stačí se podívat jak to vypadá v jiných zemích po různých jarních, oranžových apod. revolucích made in USA. Zatím co doteď jim nějaké peníze sypal Putin (většina se jich bohužel rozkradla), tak teď je buď bude sypat EU a nebo nám sem naleze i ten zbytek ukrajinců, co tam ještě je (a že jich tu už máme). To ti přijde jako výhra? A loutkovou vládu si stejně dosadí USA, stačí si poslechnout uniklé rozhvory jejich představitelů na toto téma.
Ve své úvaze zřejmě vycházíš z nesmyslu, který tlačí všude v médiích, že USA jsou kamarádi EU a oba mají stejné zájmy.
Ani ta oficiální reprezentace nevyhrává. EU prosazovala Kličkova a vyjednala dohodu o pozvolných změnách (jde jim o stabilizaci). K moci se ale dostala ultranacionalistická pravice, kterou podporuje USA (těm vyhovuje destabilizace).
Je to podobné jako se Sýrií. Všichni, včetně místní opozice, chtějí dohodu a snaží se o ni i na mírových rozhovorech. Jen USA strikně vyžaduje sesazení Asada a vše ostatní různě blokuje, tlačí tam exilovou opozici, která v zemi nikoho nezajímá, a podporuje útoky extrémistů.