Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Daným místem opravdu probíhá trasa č. 5...Ta trasa vypadá, jako by to schválně chtěli udělat co nejdelší
PRA|HA PRA|CHY PRA|CHY PRA|CHY…BR|NO!
"vsak to je soucast prazskeho triatlonoveho okruhu."
já se ti klidně na tom proužku udržímO tom silně pochybuju – stačí se podívat na tu fotku, kolik lidí stojí na tom proužku nebo v jeho těsné blízkosti. Takže chtě nechtě z něj budete muset dolů. A na těch kostkách to nebude nic příjemného. Což je otázka, jestli pěší a cyklostezka má být nepříjemná pro cyklisty, bruslaře, maminky s kočárkem, vozíčkáře, starší lidi – pro koho pak vlastně je?
Jenže vybočení z pruhu pro tebe neznamená pád do vody.To sice ne, ale stejnak se mi to nikdy nestane ... nebo možná právě proto, on to asi bude určitě psychologickej faktor...
Ale bojím se, když mám v košíku notebook.Jo tak to chápu, s notebookem bych to taky neriskoval...
Není ani problém ten směr z centra v místě, kde jste o krok od vody.Já tam radši jezdím „protisměrem“, obzvláště když tam po půlnoci posedávají a postávají podnapilí turisté (paranoidně se obávám, že mě někdo - ať už tím, že se prudce otočí v nevhodnou chvíli, nebo „ze srandy“ - shodí i s notebookem do vody).
jiráskáčekmVíš, jak jsem to napoprvé přečetl?
Větší průkak jsou pěší, kteří neberou ohledy na cyklisty a i když mají po obou stranách x metrů náplavky, zcela bezpečně chodí po tom hladkém cyklopruhu, ideálně ve dvojci, každý po jednom, aby se to objíždělo tuplem blběKdyž tam jdu pěšky a opravdu široko daleko nic nejede, jdu radši taky po hladkém. Ale jakmile zahlídnu kolo, hned uskakuju.
U náš v Bratislave máme prezmenu šikovného developera, ktorý sa realizuje na podunajskej cyklotrase
Tiskni
Sdílej: