abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 3
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1960 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Nejfundovanější je když ... I

    9.8.2006 10:40 | Přečteno: 1686× | Linux - IT

    Už jsem tu dvakrát zabrousil do osobních a osobnostních anket. Po té první mi došlo, že se sluší psát i o těch, co dělají Ábíčku čest, hledat ty, kteří nejvíce přispívají k obrazu zdravého a nejpopulárnějšího linuxového serveru v tuzemsku.

           

    Hodnocení: 29 %

            špatnédobré        

    Anketa

    Kdo z přispěvatelů zdejšího serveru se vám zdá být nejvíce "k věci", nejvíce přínosný pro obsah a námět zdejšího serveru?
     (1 %)
     (27 %)
     (1 %)
     (42 %)
     (6 %)
     (12 %)
    Celkem 67 hlasů

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    JiK avatar 9.8.2006 10:51 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejfundovanější je když ... I
    Zajimalo by mne, zda pak udelas 'rozstrel' mezi vytezem prvni a druhe casti ankety :-D
    vencour avatar 9.8.2006 10:53 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejfundovanější je když ... I

    Milý JiKu, kdyby mi nevadilo plakátování, tak udělam těch anket ještě víc. Rozstřel ne ... koho by to zajímalo, tak si vezme počet hlasů, procenta a dostane nějaký výsledek. Když už.

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    9.8.2006 11:10 Orrorin | blog: orr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejfundovanější je když ... I
    Porovnání počtu hlasů pro oba vítěze, ale nebude říkat skoro nic.

    Bylo by lepší anketu vytvořit někde jinde, pokud je zde omezený počet možností. Třeba na blueboard.cz. Asi se sem nedá dát iframe, takže odkazy by se musely udělat ručně a stav ankety by byl viditelný až po kliknutí, ale to by objektivitě ankety spíš přispělo.

    A docela by mě zajímalo, co je tak extrovního na té Aničce. Né že by to nebyla zajímavá osobnost, ale otázka je Kdo z přispěvatelů zdejšího serveru se vám zdá být nejvíce "k věci", nejvíce přínosný pro obsah a námět zdejšího serveru? A když se podíváte do jejího profilu, tak je z pohledu zaměření serveru totálně out.
    vencour avatar 9.8.2006 11:14 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejfundovanější je když ... I

    Z mojeho pohledu sem, do ankety, patří Anička kvůli image, co ji provází. Tj. je tu, má co říci k oboru a vnímám, že se vyjadřuje spíše mimo a přikládám to tomu, že toho má z práce až až?

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    9.8.2006 11:22 Orrorin | blog: orr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejfundovanější je když ... I
    Mně nevadí, že ji dáváte do ankety, já se podivuji nad tím, že pro ni hlasuje tolik lidí. "Z práce toho má až nad hlavu." Hmm. No a?
    vencour avatar 9.8.2006 11:29 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejfundovanější je když ... I

    Třeba je to takové ... Sluníčko, náš maskot?

    Ona se o "zdejší téma" stará a tak sem patří, i když se zde tolik neprojevuje - tedy v porovnání s ostatními uvedenými.

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    9.8.2006 12:36 diverman | skóre: 32 | blog: život s tučňáčkem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejfundovanější je když ... I
    A co ty? Jsi out nebo ne?
    deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
    9.8.2006 12:45 Orrorin | blog: orr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejfundovanější je když ... I
    Chybím ti v anketě? Asi ano, jinak totiž té otázce nerozumím. Z mého pohledu jsem ale "out" a nevidím na tom nic špatného.
    9.8.2006 13:14 diverman | skóre: 32 | blog: život s tučňáčkem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejfundovanější je když ... I
    Chybím ti v anketě?
    Neboj, ty mi nechybíš. Jen mě zajímalo, jestli když o ostatních tvrdíš, že jsou out, jestli to řekneš i o sobě...
    deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
    Heron avatar 9.8.2006 11:59 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejfundovanější je když ... I
    Tak z téhle ankety si nevyberu. Leoš dělá pro ABC hodně už "z prinicu věci" a chybí mi tam další jména -- chápu, anketa je omezená.

    Proč je tam anička? S přehledem vyhrála i minulou anketu, ale nevšiml jsem si jí ani v diskusích, ani v blozích. Něco mi uniklo?
    vencour avatar 9.8.2006 12:05 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejfundovanější je když ... I

    Můj pohled k Aničce jsem již uvedl. Kdo Vám chybí? Já zrovna "objevil" chybějícího Zdeňka Burdu ...

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    Heron avatar 9.8.2006 12:22 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejfundovanější je když ... I
    Chyběl mi tam Michal Kubeček, ale pak jsem ho našel v dalším dílu :-).
    freshmouse avatar 9.8.2006 14:10 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejfundovanější je když ... I
    1) Chybí checkboxy.

    2) Chybí osoby.

    3) Přebývají osoby.

    Z ideových důvodů jsem hlasoval pro Lukáše Jelínka.
    vencour avatar 9.8.2006 14:30 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejfundovanější je když ... I

    Převést anketu na checkboxy už asi nejde? Mam proti nim to, že bych hlasoval pro všechny. Pokud Vám někdo chybí, můžete uvést? Váš komentář v pokračování jsem viděl ;-)

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    freshmouse avatar 9.8.2006 14:34 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejfundovanější je když ... I
    Nejde. *** Ahoj, jsem Martin. *** Já bych hlasoval taky pro všechny, ale pro Lukáše Jelínka víc.
    vencour avatar 9.8.2006 14:50 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejfundovanější je když ... I

    Předpokládal jsem to, stejně by pak byla neregulérní. Už dřív jsem měl dilema, zda checkboxy. ***Čau, Venca, těší mě ;-)*** Mně přijde, že u checkboxů vypadá hůř, když má někdo viditelně míň, zvlášť u takovéto ankety. Kdyby šlo dát hlas maximálně třem, to by se mi líbilo. Počet hlasujících dává snad hlas o tom, jak jsou osloveni, tedy jak nesouhlasí se zadáním.

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    9.8.2006 23:16 Thaweg | skóre: 16 | blog: Herbatka | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejfundovanější je když ... I
    Škoda, že nejsi žena :-D
    freshmouse avatar 10.8.2006 00:03 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejfundovanější je když ... I
    Co není, může být. Pasti, pasti, pastičky! :-D

    BTW, proč?
    10.8.2006 00:16 Thaweg | skóre: 16 | blog: Herbatka | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejfundovanější je když ... I
    http://www.abclinuxu.cz/blog/show/142575#58

    Promiň, nedalo mi to, hned jsem si na tu diskuzi vzpomněl :-D
    vencour avatar 15.8.2006 19:57 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejfundovanější je když ... I

    Taky jsem moh tento blogspot pojmenovat Hledání Boha :-D

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.