Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
Už je to pár měsíců, co jsem v Pythonu napsal prográmek tv_grab_cz, který stahuje televizní programy ze serveru 365dni.sms.cz a generuje z nich XMLTV soubory. Pokud vlastníte televizní kartu, je to nesmírně užitečná věc, jelikož většina TV aplikací (např. TVTime, MythTV, Freevo, atd.) XMLTV přímo podporuje. Původně jsem chtěl program zveřejnit teprve až dodělám automatické generování stop-časů (v současnosti se musí na vygenerovaný soubor spustit ještě program tv_sort
z balíku xmltv, který stop-časy dodatečně vygeneruje a soubor přetřídí), ale pár lidí mě prosilo zda bych ho nezveřejnil už nyní, takže tady ho tedy máte
Grabber má celou řadu nastavení, jako první věc tedy určitě vyzkoušejte tv_grab_cz --help
. Co stojí za zmínku je volba --parsetitle
, která zajistí parsování titulků programů, takže např. z titulku "Kobra 11 VII (10)" vyčte, že se jedná o 10. díl 7. série daného seriálu a uloží tuto informaci do výsledného XMLTV souboru (ale pozor, některé TV aplikace těmto rozšířeným atributům XMLTV specifikace nerozumí, takže tato volba možná nebude pro vás to pravé).
Můj tv_grab_cz
ještě zcela neodpovídá specifikaci API XMLTV grabberů (jelikož neukládá konfiguraci do souboru a negeneruje stop-časy). Ovšem upravit ho tak, aby specifikaci API grabberů odpovídal, by nemělo být složité a až budu mít více času, hodlám to udělat.
Jinak v grabberu používám modul keepalive.py
, který pochází z výborného pythonovského balíku urlgrabber a rozšiřuje funkčnost urllib2
o keep-alive spojení. keepalive.py
je v mém balíčku přiložen, nicméně tv_grab_cz
funguje i bez něj (pak však samozřejmě není využito keep-alive spojení).
Pokud by někdo z vás byl pythonýr a chtěl by grabber vylepšit, budu mu moc vděčný. Patche přijímám s otevřenou náručí
Tiskni
Sdílej: