Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Napadla mě taková myšlenka. Co je vlastně pro provoz serveru, za předpokladu že chceme mít aspoň trochu aktuální SW, lepší / bezpečnější?
A) dist-ugrade jednou za 6-12 měsíců? (většina distribucí včetně Debianu stable jehož cyklus je ale delší)
B) roll-up updates prakticky pořád po kouskách? (například debian, pokud uvedeme místo skutečného jména verze kód "testing")
Tiskni
Sdílej:
aptitude update && aptitude safe-upgrade
bo yum update
. Když to je čistě moje záležitost, tak podle potřeb, nejvíce paludis -s && paludis -i everything
.
To lze teď, vyšel nový stable. Ale jak to vyřešit v momentě, kdy vydání Stable už bylo dávno a kernel nepodporuje HW?
to lze v případe Openoffice, né v případě, že kernel ani nenabootuje
Pouzit Stable a prelozit si vlastni jadro.
Pulverze.
Bezpecnejsi jsou pochopitelne (z hlediska zabezpeceni serveru ne z pohledu dostupnosti sluzeb) rolling updates.Fakt jo? Na to kolega přišel jak? Asi nikdy neslyšel o backportu oprav, co?
... za předpokladu že chceme mít aspoň trochu aktuální SW ...
Přesně tak. Na serveru požaduju hlavně bezpečnostní záplaty. Do velkých upgrade SW bych se naopak na produkční mašině moc nehrnul. Jsou případy, že např. po nadšeném upgrade PHP (nebo i jiného kousku software) přestala pracovat webová apliakce na tomto serveru běžící. Po následném downgradu zase vše v pořádku. Nejsem zastánce např. násílného míchání balíčků. Pokud mi k provozu stačí to, co je v distribuci, tak nevidím žádný rozumný důvod.