Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Ahoj / Dobrý den všem,
pořídil jsem si novou pracovní stanici:
Dell Dimension 9200 CPU: Intel Core2Duo EN6600 (2,4 GHz) RAM: 2 GB DDR2 dále deska INTEL chipset 965 ,SATA disk, NVIDIA 7900GS
Takže oč tu vlastně jde?
Nainstaloval jsem si Debian Etch amd64, ale mám potíže s Acrobatem a Flashem, to nejsou vcelku nepřekonatelné potíže, ale hlavní problém je v Eclipse a to přesně s pdt-all-in-one-S20070611_M1-linux-gtk.tar.gz, který je pro 32 bit systém, stáhnul jsem si tedy nejnovější Eclipse 3.2.2 s podporou amd64, ale PDT plugin pro vývoj PHP se mi nepodařilo začlenit. Součástí balíčků Debianu Eclipse je, ale výsledek s integrací PDT pluginu byl stejný. Bez funkčního Eclipse mi pracovní stanice slouží tak akorát jako poněkud dražší přehrávač videa a hudby, cože se mi nelíbí.
Rozhodl jsem se tedy, že nainstaluju 32 bit Debian Etch a oželím 64 bit zpracování.
Pomalu se dostáváme k jádru věci, myslíte si, že jsem idiot (je rozumnné), že chci cpát na 64 bit architekturu 32 bit systém? Poznám nějaký výrazný pokles výkonu nebo nedejbože nějaké nekompatibility? Samozřejmě důležité je pro mě pracovat, pokud bude půlka systému běhat s 32 bit knihovnami, tak nevidím moc přínos.
Pokud se někomu podařilo na 64 bit systému rozjet a spolehlivě provozovat Eclipse s PDT a chtěl by se o tuto zkušenost podělit, rád to uvítám .
Jirka
Tiskni
Sdílej:
./eclipse: error while loading shared libraries: libgtk-x11-2.0.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory
, i přesto, že v /usr/lib existuje a ia32-libs jsou nainstalované.
If you are compiling a kernel which will never run on a machine with more than 1 Gigabyte total physical RAM, answer "off" here (default choice and suitable for most users).Je to z helpu konfigu jádra verze 2.6.22.
import
em. Problém je, že celková velikost vygenerovaných obrázků se počítá ve stonásobcích velikosti původního pdf (v závislosti na tom, jaký formát zvolím v import
u). Celou tuhle opičárnu dělám kvůli tomu, že acroread je nenažraná bestie a na mém notýsku spapá celou paměť a pak už se skoro nedá dělat nic jiného. Takže hledám formát, do kterého by se daly převést ty obrázky bez znatelné ztráty kvality ale s významným snížením celkové velikosti a který by měl nenáročný prohlížeč (hlavně na pamět). Jestli má někdo nějaký nápad, tak šup sem s ním, please import pokus.pgm; c44 pokus.pgm pokus.djvu
, pokus.djvu má 732 bajtů a stránka se zobrazí prázdná dcop kpdf-12785 kpdf pagesKpdf je holt skvely. Ale pouzit toto, a pak acroread by fakt mohl jen "windows" "programator" <- tech uvozvoek by to chtelo vic