Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Oceněj to hlavně lidi, kterým není cizí decentní uptime, úchylně rychlá linka a iracionální množství systémový paměti.
Pěkné, sám jsem o tom několikrát přemýšlel... a to už jsem předtím zkoušel zvěrstvo typu aufs (nikdy více FS mimo hlavní větev jádra!). Na druhou stranu, sice updatuji každý den, ale vždy večer před spaním, takže compile-time je na noci, která je celkem dlouhá :)
Jsem docela zvědavý, co Ti na builddir v tmpfs řekne OpenOffice :P
Jsem docela zvědavý, co Ti na builddir v tmpfs řekne OpenOffice :PCo mi řekne, to dobře vím. Chtělo by to aspoň 8 GB RAM, ale to mi už deska nedovolí. Obejít by se to mělo dát přidáním pár řádků do
/etc/paludis/bashrc
nebo tak...
V DDR2 se za ty paměti nedoplatíš a pravděpodobně se to nikdy nezmění...
Jasně, a 10-12k za 16GiB?
Pokud nekdo chce HODNE pameti tak neljlepe na tom jsou majitele dvouprocesoraku starsi generace (s "core 2" architekturou), ty maji typicky 8 slotu pro DDR2 FB ECC, ktere dneska uz nejsou tak drahe.
http://www.alza.cz/pamet-kingston-8-gb-kit-2-x-4-gb-ddr2-800-mhz-ecc-fully-buffered-dimm-d87550.htm
Za 22 800,- 32 GiB pameti
Do pocitacu se 4 sloty na DDR2 pameti zase staci dat dva kusy treba tohodle:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051K00820TW1SRL8E
10 400,- za 16 GiB pameti.
Já bych to viděl přesně naopak...
Tiskni
Sdílej: