V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Takže nám do pracovny posluchačů našeho oddělení naší milé katedry koupili nový počítač s Core 2 Duo. A člověk který se o něj má starat jsem já. Kolegyňky se šly vyprsit za to aby tam byly Windows a abych tam necpal ty svý Linuxy (:-[, asi jsou ovlivněný svými bouchači, kteří jsou nejspíš machři přes widle), takže mé přání, aby na něm běželo pouze Ubuntu nebylo splněno. Dokonce byla pořízena licence na Windows XP Professional (jediná MS licence v místnosti). Bylo mi řečeno, že na novým počítači jsou yxpéčka a že já mám Linux jinde. Jenže rozdíl ve výkonu nového stroje a starých krámů s Celeron D mě svedl, takže tám guerillovým způsobem Ubuntu stejně vrazím, i když XP budou asi běžet nejčastěji. Na oplátku za to chci, aby na dvou starých počítačích byl pouze GNU/Linux. Ostatně, na Windows 2000 přece nemáme licenci.
Jenže mám problém na tento počítač GNU nainstalovat. Ubuntu se v žádné verzi nechytá (chybí podpora v kernelu). Tak jsem začal stahovat. Arch (asi ho tam na zkoušku dám) sice nabootuje, ale nemám jak zmenšit NTFS oddíl. Gparted Live CD nenabootuje, ani System Rescue CD. Ani Partition Magic nefunguje. Prostě nic. Ale ještě se nevzdávám. Jenom nevím, po čem sáhnout.
Tiskni
Sdílej:
Co v tom kancelářském balíku děláte, ERP?1) Startujou a zavírají, protože mají dojem, že spuštěný OOo jim žere paměť. 2) 100M prezentace (= imitace celovečerního animovaného filmu) 3) Zavírají a startujou, protože neumí zavřít jen dokument. Atd. Něco jako když člověk nastartuje PC, hodinu něco dělá, pak ho vypne na pauzu, pak ho zase zapne, nabootuje, hodinu něco dělá, pak ho vypne na polední pauzu, zase zapne, nabootuje... to už se sakra ten boot pořádně protáhne
Pusť si OOo2 na počítači s <= 256 MB RAM, procesorem okolo 700 MHz (maximální frekvenceAle to je nefér! Co takhle spustit na tom OOo z odpovídající doby (1.x). Mám OOo 1.0.3 na 250 MHz (pravda, na MIPSu) a nijak extrémně pomalé to není.) a diskem z odpovídající doby.
Než to přečte stomegovou prezentaci pro Powerpoint (a to jsou u nás lidi lidi, co tvoříi několikasetmegový)Není tu něco špatně? Třeba médium i nástroje?
Jednou si kolegyňka u mě vlezla do své emailové schránky na seznamu, která byla ve Firefoxu úplně rozhozená (protože jsem si zvětšil font)Totéž v Opeře i Konqueroru (z toho se navíc neohlásíte, alespoň já ne a nějak nehodlám zkoumat proč, prostě se na tu schránku vykašlu) - prostě debilně udělaný stránky a odskáče to Linux. Ale na to už bysme měli bejt tak nějak zvyklí