Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »Linus Torvalds zmínil, že souborový systém Bcachefs zřejmě odstraní z mainline Linuxu v začleňovacím okně pro vydání 6.17. Kent Overstreet mu totiž posílá kód s novou funkcionalitou i pro začlenění do kandidátů na vydání, kdy očekává pouze opravy chyb. Kent Overstreet byl již dříve z vývoje vyloučen kvůli konfliktní komunikaci.
Ministerstvo průmyslu a obchodu propaguje Microsoft. Ten ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu spouští AI National Skilling Plan v ČR. "Iniciativa Microsoftu přináší konkrétní a praktickou podporu právě tam, kde ji nejvíc potřebujeme – do škol, firem i veřejné správy.", říká ministr průmyslu a obchodu Lukáš Vlček.
Jste český ISP? Vyplněním krátkého dotazníku můžete pomoci nasměrovat vývoj nové generace routerů Turris Omnia [𝕏].
Zrovna nedávno mě potrápila jedna "záhadná" chybička. Tak se s vámi o ni podělím...
Již celkem pozdě v noci, unavený jsem chtěl rychle přidat další funkce do jednoduchého miniprográmku, aby jsem ho mohl ihned použít a ulehčit si práci. Vždy otevře soubor, zjistí jestli je v něm to co chci a případně to vypíše na obrazovku. Má dva režimy používání. V tom prvním pracuje pouze s jedním souborem a v tom druhém projede rekurzivně všechny soubory v zadaném adresáři.
Nové funkce nechtěly stále fungovat, nu co tak přidám ladící printf
část, abych odhalil kde je chyba. No jo, ale po kompilaci se mi nic na
obrazovku nevytisklo. Říkam si, že je to nějaké divné, na ten řádek se to
přeci musí tak jako tak dostat. A v tu chvíli jsem udělal zásadní chybu.
Já byl býk, těch pár řádků pohybující se červená muleta (BTW: Býk je
barvoslepý, dráždí ho pohyb mulety a bolest, kterou mu toreador způsobuje, ne
barva. Taky jsem se totiž stal obětí tohoto mýtu ) a zbytek kódu byl
toreador.
Nu což upravil jsem i přímo řádky, které provádějí výpis informací ze souboru, ale spuštěný program opět vypsal to samé jako prve. To přeci není možné. V programu není nikde jinde místo, kde by se tyto informace tiskly. Pustím program s parametrem --version a kontroluju čas kompilace, ten sedí, opravdu spouštím nově zkompilovanou binárku. V tuto chvíli chybuji znovu, začínám věřit na abnormální jevy místo, abych použil logiku a zjistil příčinu. Hlavou se mi honí podivné myšlenky. Zakomentuju printf a program mi stále tiskne informace. Jak je to možné?
Dám jeden velký printf("**********************************\n");
hned na začátek
programu. Celou dobu jsem volal program s volbou pro rekurzivní zpracování více
souborů v adresáři a teď se divil, že se mi hvězdičky vytiskly pouze při zpracování
prvního souboru. Ha, konečně mi to došlo.
První verze programu uměla zpracovávat pouze jeden soubor a teprve po odladění jsem dodal podporu pro více souborů najdenou. A proč vymýšlet již hotové věci, že? Jako nejrychlejší řešení mi přišlo toto:
if (user_arg.dirname[0] != 0) { char command[COMMAND_MAX]; memset(command, 0, COMMAND_MAX); snprintf(command, COMMAND_MAX, "find %s -type f -regex '.*fit' | xargs -i %s -f {} -k '%s' -v '%s' -c '%s'", user_arg.dirname, APP_NAME, user_arg.keyword, user_arg.value, user_arg.compare); if (user_arg.ignore_case == 1) strcat(command, " -i"); if (user_arg.print_filename == 1) strcat(command, " --print-filename"); system(command); exit(EXIT_SUCCESS); }
Po 's/APP_NAME/argv[0]/'
najednou zmizely nadpřirozené jevy, vztek, všechno
začalo krásně fungovat a já se rozesmál. V /usr/local/bin
byla stará binárka,
takže jsem sice opravdu spouštěl binárku novou, ale vzápětí "skrytě" volal tu
starou
Takže ponaučení zní: "Nikdy se přehnaně nesoustřeďte na jedno místo, ale vždy se na problém podívejte s dostatečným nadhledem a při jeho řešení berte v úvahu vše co s ním souvisí. Krok za krokem kontrolujte všechny články řetězce a dříve či později musíte narazit na ten vadný. Zachovejte chladnou hlavu."
Snadno se radí, špatně se koná. Občas je člověk v takovém psychickém stavu, že udělá věci, které by jinak neudělal...
Tiskni
Sdílej:
ResultSet xy
..
..
while (xy.next());
{
xy.get(....
}
niekolko hodin som stravil premyslanim preco mi to vracia 1 zanam ked ich tam je 9 tisic....zmenil na while (true);, a zrazu mi napisalo ze code unrechable....
Ja osobne by som bol aspon za nejaky kompiler warning, lebo hladanie
takychto chyb ma pripravuje o psychicke zdravie
Osobně bych dokonce byl pro to, aby ty složené závorky za podmínkou v příkazu "if" byly povinné.V tom prípade, perl je jazyk pre vás