Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Notebook v posteli je pro lamyProboha proc? Ja si koupil noterbook hlavne kvuli tomu, abych si ho mohl brat do postele
a když to chcete brát jako krádež tak OK, ale je mě to jedno, mě taky permanentně někdo okrádáTo je dobrej přístup... jsem zloděj, protože všichni ostatní jsou taky. Já za nic nemůžu, to ti druzí.
Kdyz je sit nejak chranena, da se predpokladat, ze ji vlastnik nechce provozovat pro vsechnyMůj názor: Co chce/nechce vlastník je zcela irelevantní. Důležité je co umí.
... aircrack ...Tvoje povídání bylo hezké, ale autor zcela vědomě využil zabezpečené sítě, ne otevřené. A důvod. Protože to potřeboval. Přát se nic zlého nemá, ale jsem zvědavý, jak by se tvářil, až by někdo "nutně potřeboval" jeho mobil, auto a jiné věci z jeho majetku. Samozřejmě, toto není adekvátní přirovnání, protože škoda je naprosto jiná. Jen jsem chtěl říci, že ono chování je neetické a autor je podle mě tak trochu blbec, že se tím (svým neetickým chováním) ještě chlubí.
Nechtěl jsem flame.Ale já jo.
Máš na výběr notebook za 70 tisíc nebo za 10 tisíc. Pokud máš určité nároky, poslouží výborně i ten za deset.Co má co dělat cena s kvalitou/vybavením/nároky?
Nechápu, co je pak divného na tom, že při určitých nárocích poslouží jako anténa kus kovu. Prostě to z principu tak nějak funguje... a nechápu ty udivené komentáře k tomu. Princip antény je snad jasný všem čtenářům (na ábíčku je trocha vzdělání myslím standardem) a možnost jako anténu použít při nějakých podmínkách kde co tedy také - alespoň jsem to předpokládal.Ovšem tady ani tak nejde o tu anténu, že?
Co má co dělat cena s kvalitou/vybavením/nároky?Většinou na sebe navazují.
Na notebook nároky nemám, 98% času (práce) trávím v textové konzoli (a nejradši vt), když na některé opearce (nadhodím již zmíněné crackování WiFi) potřebuji výkon, mám na to jiné "mašiny" (i když na WEP většinou stačí ten Celer 1.4G co v tom notebooku je) ...
Co se týče otvíráku jako antény, psal jsem to jen jako zajímavost, samozřejmě u KV nebo VKV poslouží vzhledem k vysílacím výkonům jako anténa jakejkoliv kus železa, ale osobně i jakožto ISP jsem se s použitím "alternativní" antény která nemá nic společného s vlnovou délkou u 2.4GHz nesetkal ...
Hmmmh, nevidím moc souvislostíHint: ta reakce byla směřována Carnerovi
To že jsem paranoidní, neznamená že po mě nejdou ...
Tiskni
Sdílej: