Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
V minulém blogu jsem slíbil, že popíšu, jak nahodit Compiz Fusion s nVidia ovladačem. Nuže, zde je.
su -
) zadejte tyto příkazy. Předtím si ale zazálohujte /etc/X11/xorg.confOn se ten soubor sice zazálohuje automaticky, ale čék nikdy neví
nvidia-xconfig --composite
nvidia-xconfig --allow-glx-with-composite
nvidia-xconfig --render-accel
nvidia-xconfig --add-argb-glx-visuals
Tiskni
Sdílej:
nechte si přidat jen první repozitorář, ostatní ignorujte....děti, nepijte kiselinu, rozežere vám vnitřnosti...
Nejdřív napiš deset důvodů, proč by ti někdo měl vypisovat svoje důvody. A žádné "chci to vědět".Tak fajn. Ja len ze kazdym sa tym ohana tak som len chcel vidiet prakticke dovody tych ktori tomu prisli na chut, lebo ja medzi nich nepatrim. Urcite by som vedel vymenovat aj 20 dovodov preco nie, lebo cely ten 3D desktop je len o tom "ze sa mi to paci" a ziadne ulahcenie osobne na tom nevidim. Inak zapisok je OK.
To že jsou Beryl a Compiz okenní manažery vím také.A proto když nasadím např. Beryl, tak původní WM (např. kwin) musí pryč. Proto nechápu vaši větu
je funkční snad ve všech WM..
7.) Přetahování okna pomocí Alt + kliknutí kamkoliv do okna (to jde možná i bez akcelerace). Existuje jiný způsob jak posunout okno tak, aby nebyl vidět titulek? - při rozlišení 800x600 nutnost u některých programů.Upozornil jsem na to že jde ve všech WM které znám, tudíž to jako výhodu compizu/berylu považovat nelze. A DE s tím opravdu nemá nic společného. Už si rozumíme?
Stačí několik otevřených oken a to další už bude černéJakto? S tím měla problém jen nVidie, pokud vím a již jej opravila.
Mne by uplne stacilo mit tu obdobu Expose z Maca (a nemuset se trapit s nejakym Compiz-Fusion).Existuje a volá sa Komposé. http://kompose.berlios.de/
cd .kde/Autostart
se přesuňtě do již zmíněného adresáře. Pak už jen spusttě příkaz ln -s /usr/bin/fusion-icon fusion-icon
Pokud máte KDE, máte hotovo. Pokud Gnome :-/ Tak vám musí poradit někdo jiný