Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
to Windows je hloupí a uprostřed aktualizace či během poslouchání mp3 mi tohle nedělá, asi ho budu muset opravit.Nainstaluj si do vidlí VPN a já ti je opravim na dálku tak, že se z toho...
blby zelezo. kamosovi na notasu se stava, ze bios (nebo co se o to stara) hlasi KDEckum ze je 0% baterky a ty potom system uspi. pokud je HW v pohode, linux se behem prace neuspava
btw. 2x mysli, jedno pis ;)
Monday 17 Sep 2007 06:05 PM $ 10 PayPal Payment Sent Tuesday 16 Oct 2007 08:08 PM $ 28 PayPal Payment Sent Wednesday 19 Dec 2007 07:08 PM $ 69 PayPal Payment Sent Saturday 07 Jun 2008 10:06 AM $ 203 AlertPay/Card Pending Audit -- tohle už asi nikdy neuvidímJestli to někdo chce, tak je to na bux.to, login "daemon64", heslo "4fuckbuxto4"
Hm jasny a ted se mi presne to stalo ve Windows 7, vse v defaultnim nastaveni.
Notebook pripojenej k adapteru, spusteny rozbalovani steam games, odejdu na dve hodiny pryc, vratim se, notebook uspanej a hry nerozbaleny, hlavne, ze je IO aktivita jako svine...
A mimochodem problem s vypinanim externiho monitoru, jeste jsem nemel tu cest vyzkouset toto chovani ve Win7, ale ve Vista se to chovalo presne tak, ze jsem pripojil externi monitor, zacal prehravat film, zavrel notebook a ejhle, vypnul se i externi monitor a odvazim se rict, ze ve Win7 toto chovani nebude jine.
zavrel notebook a ejhle, vypnul se i externi monitorNa XP tohle ale třeba funguje, viděl sem to na šéfově ntb a to s tim podle mně nic speciálního nedělal, protože je BFU.
Dobrý den,
nevím, jak je to u Gnome, ale pokud používáte KDE, zkuste se podívat na balík KPowersave. Používám na notebooku OpenSuse 11 s KDE 3.5.9 (na KDE 4 zatím nespěchám) a přes KPowersave se myslím většina těchto věcí dá pohodlně naklikat, případně vytvořit několik profilů s různými nastaveními. Jediné, co mě občas trochu štve, že některá nastavení jsou společná všem těmto profilům (právě např. akce při přiklopení víka notebooku, ...) a jen některá jsou vázaná na profil.Víc by mi vyhovovalo, kdyby všechna tato nastavení byla vázána na profil, ale když toto pominu, je to poměrně pohodlné řešení a dá se to celkem variabilně nastavit.
Tak nevím, mě na mém PC (notebook IBM Lenovo R61, Intel Core Duo 2 GHz, 2GB RAM, NVIDIA Quadro NVS 140M) KDE nijak pomalé nepřijde, ale jak jsem psal, "zatím" nepoužívám KDE 4. Jinak mám 64-bit OpenSuse 11.0 a pokud se nemýlím, tak 32-bit knihovny to chce obvykle kvůli závislostem u některých 32-bit aplikací. Dost často se dá najít i 64-bit verze knihovny, ale tak či tak kvůli některým 32-bit knihovnám nepociťuji žádné extra problémy či nějaký hodně výrazný vliv na výkon a tak mi tam vlastně ani nevadí.
Gnome mi popravdě moc nesedí a s KDE jsem už dlouho spokojený. Ale každému vyhovuje něco jiného, jeden kolega zas nedá dopustit na Gnome.
Nicméně k původnímu příspěvku: To, že nevíte, jak to nastavit pod Gnome (nevím, Gnome neznám, ale jak jsem psal, pod KDE to lehko nastavím), neznamená, že to nelze nastavit v Linuxu jako takovém ... to je příliš velké zobecnění vašeho problému.
To, že nevíte, jak to nastavit pod GnomeV gnome to nastavit nejde, proto to asi nevím ...
neznamená, že to nelze nastavit v Linuxu jako takovémJaký je k tomu syscall? Rád si napíšu aplikaci.
No nastastie uz nemam win, ale ten zas raz usudil, ze odlozi uspanie kvoli dialogovemu oknu, kde bolo treba odkliknut OK (nieco priblizne tak neskutocne podstatne ako "je 13 hodin a 6 minut") a potom sa ten notebook takmer uvaril v batohu.
Mozno by si mal skusit Mac OS, tam taketo veci (aspon na apple hw) funguju ako by clovek ocakaval. Alebo trosku vyberat HW a potom si dat trosku prace a rozchodit to ako treba pod linuxom. Ono to vzdy ide, len to niekedy chce viac casu a vedomosti. (ale to je podobne aj s Mac OS na nie apple hw)
Vsak ja netvrdim, ze sa to moze. Len tvrdim, ze je to potom zhruba rovnako pracne ako dobre rozbehat linux na tom istom stroji k uplnej spokojnosti.
Tiskni
Sdílej: