Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Občas není od věci vyslovit něco, za co se upaluje nebo ukamenovává. Nic není totiž tak jednoduché, aby byla pravda vždy jediná a na první pohled zřejmá.
Přestože jsem dlouholetým uživatelem distribucí Fedora a Red Hat Linux (jak původní RH, tak i RHEL), nyní to vypadá na konverzi. Fedora 8 je podle mým krátkodobých zkušeností s finální verzí nejslabším vydáním za celou dobu existence. Na druhou stranu musím pochválit distribuci OpenSUSE, konkrétně ve verzi 10.3, protože ta se naopak posunula výrazně dopředu a je dnes již velice dobře použitelná.
Vyšla nová verze distribuce Fedora - konkrétně s číslem 8. Od předchozích verzí jsem byl v trochu jiné situaci, protože jsem zkušebně používal na notebooku již testovací verze této distribuce. Nyní jsem nainstaloval verzi finální. Šlo o čistou instalaci, tedy nikoli upgrade.
Po třech dnech používání Fedora letěla z počítače. Důvod? Nedalo se to používat. Narozdíl od předchozích verzí, které byly podařené, se to nedá označit jinak, než jako zklamání.
Důvodů, proč považuji Fedoru 8 za špatnou, je více. Tady jsou ty nejvýznamnější z nich:
Prostě to vypovídá o šití horkou jehlou (zřejmě kvůli snaze dodržet termín, tak jako tak již posunutý). Pak je ale otázka, co se toho půl roku dělalo, protože kromě aktuálnějších verzí všeho se tam až tolik nezměnilo (já vím - IcedTea, PolicyKit, PulseAudio, Codec Buddy...). V každém případě se mělo vydání raději ještě třeba o měsíc posunout než vydat toto.
Po těchto špatných zkušenostech jsem se rozhodl vyzkoušet distribuci OpenSUSE 10.3. Před časem jsem zkoušel 10.2, bylo to skoro dobré, jen nějaké detaily mi vadily. Proto jsem si řekl, že v 10.3 by to mohlo být už lepší.
Takže od včerejška je na notebooku OpenSUSE 10.3 a zatím jsem vcelku spokojen. Funguje WiFi, funguje BT, funguje aktualizace programů, celé to běhá spolehlivě. Jediným detailem je to, že to nechce jít uspat na disk, končí to s nějakou chybou 12 (že by ENOMEM
?). Uspání do paměti funguje. Distribuci OpenSUSE 10.3 tedy nyní mohu doporučit všem, kdo chtějí mít (přinejmenším na notebooku ThinkPad R51) stabilní a dobře fungující GNU/Linux.
Tiskni
Sdílej:
S BT je to líp než třeba v Ubuntu 7.10., což mě překvapilo ještě víc, protože tam to při pokusu připojit se už k spárovánému telefonu, hlásilo chybu v OBEX.
A zkoušel jsi takhle na tom Ubuntu nainstalovat balík gnome-vfs-obexftp
?