Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
-machine accel=kvm
, jinak použije emulaci, přesto že je modul pro kvm v jádře zaveden. Proháněl jsem sítí mezi dvěma virtuály - ještě přes jiný stroj tam a zpět - gigový blok dat, abych měl na lince přenosy v obou směrech. Asi to je zbytečné uvádět, ale při aktivivaném kvm to trvalo cca 4,5 minuty, bez ohledu na to, jestli jsem to honil přes vde, nebo jinak (rozdíl byl v řádu sekund). A bez aktivovaného kvm to zabralo cca 12x delší dobu (mezi 50 - 55 minutami). Opět. Mezi připojením vde switchů přes ssh nebo přímo přes soket a přímým připojenám nebyl výraznější rozdíl.
Při použití vde switche dokonce vychází přenosová rychlost spíš mírně vyšší, než když jsem stejný přenos realizoval přes tap zařízení a s využitím modulu vhost. A taky bylo nižší zatížení CPU.
U novějšího QEMU se musí přidat volba -machine accel=kvm, jinak použije emulaci, přesto že je modul pro kvm v jádře zaveden.O které verzi mluvíte? Na mojí 0.15 nic takového nepozoruji.
lucy (HOSTSERVER) :~# qemu-system-x86_64 --help QEMU emulator version 0.15.50, Copyright (c) 2003-2008 Fabrice BellardAle popravdě řečeno - pokud jde o verzi, tak to není v případě QEMU žádná relevantní informace. Jinými slovy řečeno - používám verzi z gitu aktuální k 30. srpnu.
Tiskni
Sdílej: