Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
vesnice se za ty roky rozrostlaOn stačí i atlas z roku 1991, který jsem dosud vcelku úspěšně používal - nové obchvaty, přeložky, dálnice atd. Vesnice se rozrostly jak reálně (hodně se staví na jejich okrajích), tak ještě mnohem více i jen podle cedulí ("nafukování vesnic").
staci drzet smer podle ceduli a cisel silnicTo často nestačí. Protože borci z ŘSD občas zapomenou po dokončení nové silnice odstranit staré značky, čímž člověk leckdy dojede ... mezi půlky. O silnicích nižších tříd ani nemluvím, tam je to hotová tragédie.
Nechci ti brát vítr z plachet ale i iGo není ve výše uvedených problémech o moc lepší. Je sranda s tim jezdit, je to opravdu jako hra. Na dovolené v Českém Švýcarsku jsme jezdili první třetinu cesty k památkám pořád přibližně stejně, ale nikdy jsme tu třetinu nejeli stejně. Cesta tam vedla jinudy než cesta zpátky. Druhý den opět nějaká další nábližka. Za týden jsem podle iGo 3x zakufroval až do otočte se do protisměru apod.
Je pravda že to byla čerstvě pořízená navigace a většina problémů s ní se časem vyřešila. Například odhad vzdálenosti k té správné křižovatce ve městě když jsou 3 hned za sebou. Další věc na kterou si člověk musí dávat pozor je že nestačí jen strčit navigaci za okno nastavit cíl a vyrazit je obvykle dobré počkat až iGo najde polohu jinak je to pak obrovské překvapení.
Ale problémy se stanovením správné trasy mám i na iGo ale protože nemám dálniční známku a jezdím 90% po silnicích 2-3 třídy tak mi to nevadí, ale při testování nebyl problém naplánovat trasu která z ničeho nic odbočila z dálnice aby se na ní po 20km zase napojila
Jiné navigace jsem viděl pouze jako spolujezdec na krátké trasy a tak nemůžu posoudit jestli fungují líp. Já jsem si na iGo zvykl a nyní si již rozumíme.
J.K
Tiskni
Sdílej: