Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Někdy i užitečné výplody z mozku závislého linuxáka.
Je tomu už nějaký ten pátek, co jsem vyprodukoval poslední blogspot. Nějak nebyla nálada. K tomu dnešnímu mě donutila až jedna zajímavost, na kterou jsem při hraní si s nastavením window manageru přišel.
O hintingu jste, předpokládám, alespoň už slyšeli, nebo jej nejlépe aktivně používáte. Mnozí i pod označením Microsoft ClearType.
Je to velmi pěkná hračka, která na obrazovce vyhlazuje písmo přidáváním různobarevných pixelů okolo znaků, čímž jej činí čitelnější a hezčí. Nevadí-li vám něco PR informací, můžete se více o této technologii dočíst na stránkách Microsoftu.
No a teď k jádru pudla. Smyslem tohoto zápisku je ukázat rozdíl mezi horizontálním a vertikálním hintingem písma. Posuďte ostatně sami:
Update:To, o čem tu píšu, není vlastně vůbec pravdaSami vidíte, že ve výsledku moc velký rozdíl není, proto nechám posouzení na vás Osobně mi ale příjemnější připadal hinting vertikální.
Tiskni
Sdílej:
AFAIK hinting je riadenie rozmazanosti antialiasovaného písma. To čo popisuješ ty sa volá subpixel shifting, alebo subpixel hinting. Never tomu, že v programoch je dodržiavaná termonológia. Metóda subpixel zlepšuje čitateľnosť písma len na LCD displayoch.
Horizotal/Vertical subpixel si nastav podľa toho, ktorá metóda na tvojom LCD vytvára menej farebných škvŕn okolo písma. Tie škvrny totiž nemajú byť viditeľné, ale LCD displaye ich vyvárajú - subpixel ich potláča.
USE="aac -lcms -mng -idn -arts -gnome -lirc bzip2 svg wmf win32codecs ffmpeg dts mmx2 directfb real gimpprint cdparanoia dvdread rtc -ipv6 i8x0 java truetype-fonts ppds samba usb beep-media-player divx4linux xvid network sse sse2 mmx x86 acpi aalib alsa avi bmp crypt mp3 cdr cups dvd encode gif gtk gtk2 gpm gdbm ident imlib jpeg -kde libg++ libwww mad mikmod motif ncurses mpeg oggvorbis opengl nls pcmcia pdflib pam png python qt quicktime readline radeon sdl slang spell ssl svga tcpd truetype X xml2 xv zlib -scanner"
OT: Nechápu jak někdo může používat antialiasované písmo. Je to často vidět na mnoha screenshotech. I při větších velikostech mě totiž z těch neostrých obrysů za chvíli, kvůli namáhání zorniček, bolí hlava.