Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Všiml jsem si, že Tvé KDE panely jsou poměrně chudé, co se nějaké viditelné uspořádanosti nebo vzhledu (pouze černá barva)Já vám to předpovídal, že tyhle screenshoty, co nejsou extra připraveny na efekt, nebudou vůbec ničím zajímavé
No, já jsem myslel, že jsem se vyjádřil jásně - příjde mi, že dnešní panely v *nixových DE jsou příliš málo konfigurovatelné, zvláště pak kicker.No já jsem právě myslel, že mi rozšíříš obzory, protože mě zrovna nenapadá nic, co by kickeru chybělo.
A co takhle dva panely, každý s jiným pozadím a rozměry. AFAIK u gnome-panelu záležitost jedné minuty u kickeru nemožné... A zrovna to je to, co mám nejdradši... spodní velkej průhlednej, s ikonkama, desktop-switcherem... a horní normální s menu, window switcherem...Proč nezkusíte Nabídka panelu > Přidat nový panel > několik druhů? Můžete si ho přesunout kam chcete a naplnit taky čím chcete. Ne že to nejde, spíš jste to ještě nenašel
Takže co? Chcete prostředí, které na první pohled zaujme a donutí k WOW! anebo prostředí, v němž se pohodlně pracuje, ačkoliv screenshot nezaujme naprosto ničím?Chci obojí a obojí taky mám.
Nesouhlasím ale s tím, že "efektivita" a grafická propracovanost jdou nutně proti sobě - pokud je vzhled dobrý, ani nemusí. A jak jsem řekl na začátku - funkce prostředí v potaz neberu.V tom případě není příliš zřejmé, o co vám jde. Barvy si doladí každý individuálně, každému individuálně vyhovuje také jiná velikost písma. Jeden má rád panel s nástroji dole a lištu s okny nahoře, jiný zase obráceně anebo nechce panel s nástroji vůbec. Jeden chce na screenshotu sexy babu, druhej zase cool draka anebo třeba jen zelenou trávu. Jeden má rád ovládání Konqueoru klasicky nahoře, druhý (jako já) si je přesune doprava vertikálně. Linuxová desktopová prostředí jsou právě příliš variabilní na to, aby se hledalo nějaké ideální nastavení. Svou představu jsem BTW zkusil uskutečnit ve výchozím designu ABC Linux 2005, ale řada lidí to nepochopila, že je to příliš jiné než Windows a velké fonty prý nejsou estetické
jestli někdo dokázal udělat dobře okopírovaný motiv Windows Vista, protože já osobně pochybuji, že to v dnešních unixových DE je vůbec možné.a co mu tam vyrasta z monitoru pipa s pivom? akoze nechapem co na tom moze byt take uchvatne...
Tvrdíte, že DE jsou v GNU/Linuxu dosti variabilní. Já si zase myslím, že stále dosti "ohýbatelná" nejsou. Dokonce ani KDE (dnes) není, podívejte se na Kicker panel na některých přítomných obrázcích. Většinou vypadá téměř "ostudně", rozhodně hůře než panely v Mac OS nebo Vistě.Jeden starší můj (nemám teď náladu uploadovat aktuální), nevím, co byste si představovat víc. Můžete si změnit a nastavit jak v KDE, tak v GNOME (tam nevím, jak změnit font hodin!) prakticky cokoliv.
Pokud jde o funkčnost, tak většina lidí chce, aby počítač na první pokus "fungoval".Řekl bych, že tohle výchozí nastavení KDE i GNOME splňují. Sice se mi taky nelíbí, ale jsem ochoten uznat, že moje preference nemusí být preference každého. Pár lidem jsem nainstaloval distribuci s GNOME a lehce vzhled upravil, tj. hlavně přidal na panel často používané ikonky a oddělil taskbar od nástrojové lišty (kvůli místu). Zrovna tak lze totéž udělat s KDE.
Žádal jsem ostatní, aby mi ukázali své vyladěné prostředí, ve víře, že najdu někde skutečně vydařený motiv panelu, čitelné písmo, optimální (nestresující) tapetu, příhodné a graficky zdařilé ikonky.Tohle je ale věc individuálního vkusu
Také mne zajímalo, jestli někdo dokázal udělat dobře okopírovaný motiv Windows Vista, protože já osobně pochybuji, že to v dnešních unixových DE je vůbec možné.Mně osobně GUI Windows nevyhovuje (znám 3.11, 98, 2000, XP) a jsem dost rád, že můžu používat něco jiného. JehoVistě podle screenshotů taky nedávám příliš šancí.
OK, tu jsou moje screenshoty. Skoro se od posledka nezměnili, což svědčí o tom, že mi prostředí asi vyhovuje :). Plocha, okýnka.
Tiskni
Sdílej: