Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Jistě už jste zaregistrovali informace o průniku do slovenského NBÚ. Použitá hesla vypovídají cosi o neschopnosti administrátorů, nebo aspoň z mého pohledu ano. Nicméně bývalý (netuším proč, tolik dění na Slovensku nesleduji) šéf NBÚ trvdí, že je to spíš problém image než bezpečnosti. Takže asi celý NBÚ bude spíš otázka image a ne bezpečnosti .
A přestaňte tu už s těma politickýma kydama, kdo v tom má hledat něco trochu zajímavého?
Tiskni
Sdílej:
Za zadnych okolnosti neopustite operacni zakladnu a nenechate se vyprovokovat k bojove akci.
Generalmajor Ten-samy-co-vzdycky-predtim
by asi bylo tezsi nez nejaky digitalne podepsany kryptogram se silnym sifrovanim. Ale mozna je to v armade jinak.
V armade jeste chodi papirove rozkazy s podpisem...Případně diskety s podpisem. (Nedělám si srandu!)
sshd
na jiný port, za chybu?
Vyhlasenie NBU k famam
Po vykonani dokladnej bezpecnostnej kontroly sme zistili, ze tzv. k
uniku dat nemohlo dojst, nakolko mame dvere zamknute a Jozo vo vratnici
do budovy nepustil ani nohu. Aby sme dostali svojej povinnosti
vyplyvajucej zo zakona, odomkli sme a vykonali aj prehliadku v miestnoti
kde mame zamknuty toten kompjuter. Naslednou obhliadkou bolo zistene,
ze boli zavrete aj okna, takze k ziadnemu uniku informacii nemohlo
dojst. Cele to povazujeme za nevyberany utok opozicie na demokraciu a
navrhneme zvysenie nasho rozpoctu o 200mil. Sk, za ktore by sme od
Ferovej firmy kupili tesniacu pasku pod dvere a okna a tym dosiahli este
vyssiu bezpecnost nasho pocitacoveho systemu.
S pozdravom
Bezpecnosti zdar
Nacelnik security commandos NBU