abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1986 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    7.10.2013 18:34 orion
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Budeme rychlejší než Apple? Gentoo s MultiPath TCP
    Dobré, až na to, že nic takového, jak jsi to popsal, neexistuje - neprodáváš v TV products náhodou?
    David Heidelberg avatar 7.10.2013 18:42 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Budeme rychlejší než Apple? Gentoo s MultiPath TCP
    díky, rozhodl jsem se to podat kontroverznějším způsobem.

    Co konkrétně neexistuje? Neměj obavy mě opravit, všichni jsme lidé.
    vlastikroot avatar 7.10.2013 19:43 vlastikroot | skóre: 24 | blog: vlastikovo | Milevsko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Budeme rychlejší než Apple? Gentoo s MultiPath TCP
    Jak ten multipath funguje? Jak je to s adresama? Jak se nastavi kam vsude muze MTCP packet jit? Cetl jsem wiki ale moc jsem to nepochapal.
    We will destroys the Christian's legion ... and the cross, will be inverted
    David Heidelberg avatar 7.10.2013 19:49 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Budeme rychlejší než Apple? Gentoo s MultiPath TCP
    Pokud to chápu správně, tak pokud je to zařízení s pouze jedním aktivním interfacem, tak to stačí nastavit klasicky (adresa, routa). Pokud jsou tam dvě a více rozhraní, je třeba to udělat dle postupu http://multipath-tcp.org/pmwiki.php/Users/ConfigureRouting . Pro dvě rozhraní, dvě routovací tabulky. V každé tabulce rozhraní, adresa a gateway. A nakonec volba defaultní brány. A MultiPath si už vybere sám.
    pavlix avatar 12.10.2013 20:57 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Budeme rychlejší než Apple? Gentoo s MultiPath TCP
    https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=709478
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    7.10.2013 20:40 2013
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Budeme rychlejší než Apple? Gentoo s MultiPath TCP
    Uz sa to da nasadit bez vypinanie syncookies?
    David Heidelberg avatar 7.10.2013 20:52 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Budeme rychlejší než Apple? Gentoo s MultiPath TCP
    Zatím ne :(
    7.10.2013 21:02 2013
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Budeme rychlejší než Apple? Gentoo s MultiPath TCP
    Ako to moze niekto odporucit dat na server? Toto by malo byt s 10 vykricnikami ze toto nepatchovat...
    David Heidelberg avatar 7.10.2013 21:19 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Budeme rychlejší než Apple? Gentoo s MultiPath TCP
    MPTCP není možné zakompilovat do jádra, pokud je v configu zvolen tcp_syncookies. Taky se to má zatím testovat, není to hotová věc. tcp_syncookies je užitečná věc, ale ne ve všech prostředích nutná.
    gtz avatar 8.10.2013 00:59 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Budeme rychlejší než Apple? Gentoo s MultiPath TCP
    informace o MP TCP lze najít zde včetně instalačních návodů. mptcp home
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    8.10.2013 09:33 Vantomas | skóre: 32 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Budeme rychlejší než Apple? Gentoo s MultiPath TCP
    Proč rychlejší než Apple? Apple má MPTCP implementováno?
    Luboš Doležel (Doli) avatar 8.10.2013 11:00 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Budeme rychlejší než Apple? Gentoo s MultiPath TCP
    Je to v posledním iOS.
    9.10.2013 08:35 stulda
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Budeme rychlejší než Apple? Gentoo s MultiPath TCP
    Rozhodně je to skvělá featura, která má budoucnost, ale došel jsem k závěru, že to pro mě nemá zatím žádnou výhodu, abych to implementoval do desktopu nebo ntb, například pro připojení k vpn. Zajímavé by to bylo pro servery, které mají více síťových rozhraní pro zajištění maximální dostupnosti nebo pro telefony, které bývají připojeny k více sítím zároveň (typicky 3g a wifi), pro udržení spojení při pohybu mezi sítěmi, ale proč se s tím kompilovat třeba na ntb?

    Bylo by to užitečné pro někoho, kdo má v ntb stále aktivní 3g rozhraní a s ntb někde běhá, ale to není můj případ. Pokud je někdo připojen kabelem a zároveň přes wifi, ve většině případech bude pravděpodobně ve stejné síti, takže i nyní by všechna data tekla přes vhodnější linku, tedy přes kabel.

    Pro mě tedy není žádný důvod si s tím nyní hrát, ale určitě budu sledovat vývoj, snad se to brzy dostane i do stabilního jádra, v Androidu by bylo zajímavé. No uvidíme časem.
    Josef Kufner avatar 9.10.2013 10:08 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Budeme rychlejší než Apple? Gentoo s MultiPath TCP
    Zrovna doma na notebooku by se to hodilo. Obvykle mi stačí wifi, ale občas potřebuju trochu lepší spojení, například, když si chci pustit film. Tohle by umožnilo plynule přepojovat a přitom neztrácet otevřená TCP spojení. Dá se to sice řešit nastavením stejné IP adresy na obou síťovkách, ale není to zrovna čisté řešení.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    10.10.2013 10:37 St4nd3l
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Budeme rychlejší než Apple? Gentoo s MultiPath TCP
    K tomuto používám bonding. Pokud pichnu kabel tak jedu po kabelu odpojím a fičím přes wifi. Samozřejmě vše zustane navázano. options bonding miimon=100 mode=1 primary=eth0
    9.10.2013 10:57 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Budeme rychlejší než Apple? Gentoo s MultiPath TCP
    Pro dva protokoly bych to ocenil i na notebooku: SSH a IRC.
    Jendа avatar 10.10.2013 13:07 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Budeme rychlejší než Apple? Gentoo s MultiPath TCP
    Mosh na SSH a IRC si spusť na nějakém stroji, který běží furt.
    Václav 10.10.2013 15:40 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Budeme rychlejší než Apple? Gentoo s MultiPath TCP
    Ještě lépe, na furt běžící stroj znc a irc pak už bez problémů odkudkoliv :)
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    Limoto avatar 11.10.2013 21:45 Limoto | skóre: 32 | blog: Limotův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Budeme rychlejší než Apple? Gentoo s MultiPath TCP

    Mně se osvědčil Quassel

    Václav 17.10.2013 00:50 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Budeme rychlejší než Apple? Gentoo s MultiPath TCP
    Wait, quassel je Qt klient, ne? Jak to souvisi s vyberem bounceru? :) Pokud jde o IRC klient, preferuji weechat.
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    17.10.2013 09:41 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Budeme rychlejší než Apple? Gentoo s MultiPath TCP
    AFAIK má Quassel dvě části - jedna běží jako démon trvale a druhá (to je ten grafický klient) se k ní připojuje.
    Limoto avatar 17.10.2013 16:37 Limoto | skóre: 32 | blog: Limotův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Budeme rychlejší než Apple? Gentoo s MultiPath TCP

    Přesně tak (ikdyž se dá používat i jako samostatný IRC klient)

    Dreit avatar 9.10.2013 21:17 Dreit | skóre: 15 | blog: Dreit a jeho dračí postřehy | Královehradecký kraj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Budeme rychlejší než Apple? Gentoo s MultiPath TCP

    Pokud to opravdu funguje tak skvěle jak to zní, tak doufám, že to brzy bude standardně všude ;-)

    Nope

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.