Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Po hodně dlouhé době jsem změnil schéma rozvržení desktopu, změnil barevné ladění atd...
Všechno začalo tím, že jsem nainstaloval kdemod... a pak jsem si řekl, že by nebyla od věci trochu změna, udělat to trochu do běžnějšího schéma, ano do toho, na které je zvyklá většina uživatelů, protože jestli bych měl používat i něco jiného než ty moje KDE, asi bych začal trpět schizofrenií. Rozvržení panelů bylo skoro dáno (dole to fakt nesnesu), rozmístění appletů je jasné (no taky se to dá používat, takže je to asi skoro jedno ;) ).
Na čem jsem se vyřádil byl styl, je to stále můj oblíbený QtCurve (vše v jednom), nechal jsem se velmi inspirovat výchozím vzhledem swingu Javy. Příhodná dekorace pro kwin je „stařičká“ KDE2.
Jediné co se potom moc nehodilo byly ikonky Nuvola, které jsou až příliš komixové, ovšem Tango ikony sedly jak ulité (a čím déle na ně koukám, tím více se mi líbí). Další jejich výhoda je, že téma Tango ikon je dostupné snad pro všechny aplikace, které používám, takže to všechno vypadá stejně :).
Poslední „fičurou“ jsou dialogy pro výběr souborů. Aby všechny aplikace používaly dialogy z kde, stačí kgtk. Openoffice se musí trošku pomoci úpravou souboru /opt/openoffice/program/soffice
(aspoň u mě je v opt).
Na začátek přidat řádek export OOO_FORCE_DESKTOP=gnome
, to vynutí používání vzhledu gtk (u QtCurve je to vlastně jedno ;) ) a hlavně dialogů z gtk, za druhé řádek 277 upravit do téhle podoby: /opt/kde/bin/kgtk2-wrapper "$sd_prog/$sd_binary" "$@" &
(záleží na tom kde máte kde, já v opt) a je to.
Tiskni
Sdílej: