V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Já jsem KDE 4.1 zkusil na "dětském" počítači, a šlo zase pryč. Dal jsem jim tam teď právě KDEmod. Vím, že se všude tvrdí přesný opak, ale při pohledu do KInfoCenter jim KDE 3.5.9 zabírá nějakých 22 % paměti z 512MB RAM (to co se zobrazuje jako aplikační data ve fyziocké paměti). KDE 4.1 jim zabíralo 54 % (!). A to jsem povypínal všechny efekty, co šly, a zvolil jakýsi jednoduchý motiv vzhledu. Hlavní nabídku jsem přepnul do "klasického" režimu. Při rozbalení kterékoliv záložky se zobrazil jakýsi pruhovaný obdélník, který se až asi po 1 vteřině překreslil.
Odpovídám předem: Ano, mají tam nvidii. Zkusil jsem doporučené úpravy - nic objektivně lepšího. Dočetl jsem se, že tyhlety věci šlapou perfektně s ovladačem vesa (i když je potom v háji celé 3D). Zkusil jsem ho. Žádné viditelné zlepšení. S ovladačem nv totéž. Přitom 3.5.9 jim tam šlape perfektně.
Některé balíčky nešly zkompilovat, vypomohl jsem si stažením portage Gentoo, odkud jsem vytáhnul a použil různé patche.Tvůj volný čas bych chtěl mít. To by divoký kočky neměly jen jedno malý městečko, ale hned celou planetu
Tak ta první:No zrovna to stažení portage a vytáhnutí patchů byla otázka asi 10 nebo 15 minut. Nejvíc času jsem strávil úpravou PKGBUILDů tak, aby fungovaly dle mých představ.Některé balíčky nešly zkompilovat, vypomohl jsem si stažením portage Gentoo, odkud jsem vytáhnul a použil různé patche.Tvůj volný čas bych chtěl mít.
připadá mi to naprosto stejné, jako WIndows Vista ano či ne. I ty argumenty jsou docela podobné: vzhled, rychlost, stabilita…Jo, to máš recht. Barvičky, rychlost, spokojenost - na obou stranách jsou spokojení i nespokojení uživatelé.
A ta druhá: Ta se týká té ankety. Nemůžu si pomoci, ale připadá mi to naprosto stejné, jako WIndows Vista ano či ne. I ty argumenty jsou docela podobné: vzhled, rychlost, stabilita…
No právě ... a netýká se to jen ankety.
Abych bez manuálu nebyl schopen na krásně pomalovaném desktopu vyrobit ikonu, a aby přechod na tuto verzi byl navíc systémem "sám rád budu muset" ... no, ano. To srovnání s Vistama má něco do sebe
#include <stdlib.h> #include <cstring>
Určitě to byly všechny fmt_codec_*.cpp
soubory, a ještě jeden nebo dva jiné soubory. A nezapomeň si po každé změně spustit make clean
(a kompilovat makepkg -e
)
Předpokládám, že samotný prohlížeč na tom bude stejně.
[ "$QTDIR" = "" ] && source /etc/profile.d/qt3.sh [ "$KDEDIR" = "" ] && source /etc/profile.d/kde3.sh
na druhou stranu KDE4.1 je budoucnost a tak se stim musim smirit.Myslím, že budoucnost bude až tak KDE 4.5
Tiskni
Sdílej: