Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Já jsem KDE 4.1 zkusil na "dětském" počítači, a šlo zase pryč. Dal jsem jim tam teď právě KDEmod. Vím, že se všude tvrdí přesný opak, ale při pohledu do KInfoCenter jim KDE 3.5.9 zabírá nějakých 22 % paměti z 512MB RAM (to co se zobrazuje jako aplikační data ve fyziocké paměti). KDE 4.1 jim zabíralo 54 % (!). A to jsem povypínal všechny efekty, co šly, a zvolil jakýsi jednoduchý motiv vzhledu. Hlavní nabídku jsem přepnul do "klasického" režimu. Při rozbalení kterékoliv záložky se zobrazil jakýsi pruhovaný obdélník, který se až asi po 1 vteřině překreslil.
Odpovídám předem: Ano, mají tam nvidii. Zkusil jsem doporučené úpravy - nic objektivně lepšího. Dočetl jsem se, že tyhlety věci šlapou perfektně s ovladačem vesa (i když je potom v háji celé 3D). Zkusil jsem ho. Žádné viditelné zlepšení. S ovladačem nv totéž. Přitom 3.5.9 jim tam šlape perfektně.
Některé balíčky nešly zkompilovat, vypomohl jsem si stažením portage Gentoo, odkud jsem vytáhnul a použil různé patche.Tvůj volný čas bych chtěl mít. To by divoký kočky neměly jen jedno malý městečko, ale hned celou planetu
Tak ta první:No zrovna to stažení portage a vytáhnutí patchů byla otázka asi 10 nebo 15 minut. Nejvíc času jsem strávil úpravou PKGBUILDů tak, aby fungovaly dle mých představ.Některé balíčky nešly zkompilovat, vypomohl jsem si stažením portage Gentoo, odkud jsem vytáhnul a použil různé patche.Tvůj volný čas bych chtěl mít.
připadá mi to naprosto stejné, jako WIndows Vista ano či ne. I ty argumenty jsou docela podobné: vzhled, rychlost, stabilita…Jo, to máš recht. Barvičky, rychlost, spokojenost - na obou stranách jsou spokojení i nespokojení uživatelé.
A ta druhá: Ta se týká té ankety. Nemůžu si pomoci, ale připadá mi to naprosto stejné, jako WIndows Vista ano či ne. I ty argumenty jsou docela podobné: vzhled, rychlost, stabilita…
No právě ... a netýká se to jen ankety.
Abych bez manuálu nebyl schopen na krásně pomalovaném desktopu vyrobit ikonu, a aby přechod na tuto verzi byl navíc systémem "sám rád budu muset" ... no, ano. To srovnání s Vistama má něco do sebe
#include <stdlib.h> #include <cstring>
Určitě to byly všechny fmt_codec_*.cpp
soubory, a ještě jeden nebo dva jiné soubory. A nezapomeň si po každé změně spustit make clean
(a kompilovat makepkg -e
)
Předpokládám, že samotný prohlížeč na tom bude stejně.
[ "$QTDIR" = "" ] && source /etc/profile.d/qt3.sh [ "$KDEDIR" = "" ] && source /etc/profile.d/kde3.sh
na druhou stranu KDE4.1 je budoucnost a tak se stim musim smirit.Myslím, že budoucnost bude až tak KDE 4.5
Tiskni
Sdílej: