Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Chci mít kvalitní poslech při přehráváni CD a rádia.Tak to si pořiď nějakou vysoce-jakostní slivovici (a záměrně neříkám
kvalitní), protože leda tak toho tvého
kvalitního poslechudosáhneš.
Odporucam nekupovat a nevyrabat krabicku, ale kazdu skladbu pomocou toho vasho postupu upravit tak aby vam vyhovovala a pustat si uz upravene skladby. Ide o to ze ten kompresor vam bude vyhovovat pri jednej pesnicke ale pri dalsej uz nie a tak ho budete furt zapinat a vypinat.Ano, i to je řešení, upravovat si písničky a znovu vypálit; na to jsem taky myslel, ale přesto dávám přednost pořízení si vhodné krabičky. Protože CD desek mám několik set, písniček na nich několik tisíc a upravovat několik tisíc písniček, jednu po druhé, je práce pro vraha a je to stejné, jako čistit kartáčkem na zuby chodníky.
Místo obvodu A2030 apod. raději nějaký z řady TDA1517 apod. , minimální součástková základna .... jako zesilovač k pc zde popř. lze nějaký zesilovač a korekční obvody koupit někde v GM, GES jako stavebnici.
Já bych zesilovač a bedny nechal takové, jaké jsou. Vyhovují mi a nemám důvod pořizovat si jiné. Jenom sháním nějakou krabičku, kterou bych zapojil mezi přehrávač(nebo rádio) a zesilovač a ta krabička aby měla asi takový účinek jak když jsem tenkrát dělal pokus s tím Jaminem. To byl vynikající poslech, který mi úplně vyhovoval a kdyby se mi to povedlo vyřešit pomocí krabičky nebo při nejhorším vhodným notebookem, měl bych všechno, co jsem při poslechu hudby potřeboval. Pořizovat si nový zesilovač a nové bedny je pro mě zbytečné a nic z toho, co potřebuji, by mi to nepřineslo.Místo obvodu A2030 apod. raději nějaký z řady TDA1517 apod. , minimální součástková základna .... jako zesilovač k pc zde popř. lze nějaký zesilovač a korekční obvody koupit někde v GM, GES jako stavebnici.
takzvané pumpování - v místech, kde se tlumí třeba dunivý úder, se zatlumí i třeba současně znějící vyšši dlouhý tón, navíc by se ten dunivý úder dobře nemusel zatlumit.Jsem si přečetl k tomu ještě starší zápisek a začínám nabývat dojmu, že bojuješ s jiným fenoménem – vlastním mozkem.
.........SB Live! jsou v důsledku absence podpory* ve Vistácch/W7 levně sehnatelné v bazarech.
Zrovna jednu sb live mame v praci ze starsiho PC. Zde zas nejaky "umelec" zjistil ze integrovana zvukovka je po nainstalovani win xp nehrajici a proto ji tam dal. Problem byl samozrejme mezi operacnim systemem a hardwarem zvukovky a v prve rade mezi klavesnici a zidli.
Ted jste mi vnuknul myslenku tuto si vzit dom, dat do nejakyho scota a porovnat zvuk na libe hodbe s integrovanou zvukovkou, ale odradila mne nepodpora win xp.
Co treba Rane C4? Za ty penize celkem slusna masinka.
Osobne bych ale doporucil vykaslat se na stelovatka a poslouchat muziku tak, jak ji autor zamyslel. Takhle mi to prijde jako primalovat mone lize knira, protoze tak vypada vic k svetu...
A co bedny. Na tech zalezi jakoze nejvic.
Slusny bedny, slusny zesak, slusny zdroj signalu a nepotrebujete zadny korekce ba naopak akorat to zhorsi, jako dynamiku, razantnost agresivnejsi hudby apod.
Popravde receno takove nadseni me s prichodem mp3 nejak opustilo. Z davnych dob mi zustal zesak 2 x 300 W (sinus) / 4 ohmy vlastni vyroby trida AB klidovy odber ze site skoro 200 W ! Dnes uz z energetickeho duvodu pouzivam jen zridka.
Bedny (dvoupasmovky) Tannoy mercury M3 a Kef Cresta. Sluchatka Koss GT 5.
Tiskni
Sdílej: